1. HABERLER

  2. MEDYA

  3. Zaman yazarı paralel operasyona tepki gösterdi
Zaman yazarı paralel operasyona tepki gösterdi

Zaman yazarı paralel operasyona tepki gösterdi

Zaman yazarı Ahmet Turan Alkan, paralel yapıya yönelik operasyona sevinenlere yazısında sert tepki gösterdi.

A+A-

Günün en bomba yazılarından birine imza atan Zaman yazarı Ahmet Turan Alkan"Sizden tırsan, sizden ednâ olsun" dedi...

Bilmeyenler için hatırlatalım istedik. Edna tasavvufta "en düşük mertebedeki kişi" anlamına geliyor. Türk Dil Kurumu'nun sözlüğünde ise "Çok aşağı, en alt düzeyde" diye geçiyor.

Zaman gazetesi yazarı
 Ahmet Turan Alkancemaatin emniyetteki örgütlenmesine yapılan operasyonu eleştirdiği yazısında adeta meydan okudu. İşte Ahmet Turan Alkan'ın yazısındaki ilgili bölüm:

KALPAZAN TAKIMI SIRADAN AYRILSIN SÖZÜM ÖTEKİLERE

Din kardeşinin dar gününde keyfe gelip gerdan kıran, göbek çalkalayan kalpazan takımını zaten adamdan saymıyorum, onlar sıradan ayrılsın; sözüm ötekilere...

İŞTE İNTİKAMINIZI ALDINIZ...

Dar yerleriniz geniş olsun eey “Keser döndü sap döndü” medyacıları; içtiğiniz şaraplar afiyet, yediğiniz kebaplar löp löp et olsun ey “Oh olsun şunlara; nasıl da kibirlenmişlerdi” diye hemen ortaya dökülüveren naylon demokratlar... İşte paralelci polislerin kollarını kelepçeleyip intikamınızı aldınız ve almaktasınız. Cem-i cümlenizi, âbâ vü ecdâdınız ile birlikte başbakanın muştuladığı müteakip operasyonlarda da alkışçılığa bekleriz.

100 KAVANOZ BAL, İLAVETEN 40 OKKA TÜY DÖKÜCÜ KREM GÖNDERECEK

Sizden tırsan, sizden ednâ olsun.

Sevinç nöbetleriniz yatıştığında aşağıya sıraladığım bazı sorulara sâlim kafayla cevap vermenizi bekliyorum. Yanlış cevaplar arasında çekilecek kurada kazanan talihsizlere, vergiler ve kargo masrafı enayilere ait olmak üzere 100 kavanoz bal, ilaveten 40 okka tüy dökücü krem ve farmasonlara bile namaz kıldıran seccade armağan edilecektir. Kitap defter serbesttir; birbirinize bakabilir, hatta telefonla joker hakkınızı kullanabilirsiniz.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT