1. YAZARLAR

  2. Kutluhan Tencan

  3. YÜKSELEN ATATÜRKÇÜLÜK
Kutluhan Tencan

Kutluhan Tencan

Detail Haber / Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

YÜKSELEN ATATÜRKÇÜLÜK

A+A-

Siyasi akımların, ideolojilerin uygulanabilirliği aslında siyasi konjonktürdeki yeri ile paraleldir. Eğer bir siyasi program, diğer programları eze eze geçerek sivrilmiş ve tek seçenek haline gelmişse o program artık yürürlüğe girmiş demektir. Devrim tarihimizde bunun örneklerini çokça görmekteyiz.

GELİNEN DURUM VE ZORUNLULUKLAR

Türkiye 24 Temmuz 2015’ten bu yana daha da geri götürürsek 2014 baharından itibaren yani Silivri duvarlarının yıkılmasından beri milli bir sürece girmiş, Amerika’ya ve taşeronlarına karşı büyük bir mücadele başlatmıştır.

50 yıllık gladyo yapılanması FETÖ zindanlara atılmakta, ABD kara gücüm diye ilan ettiği PKK hendeklere gömülmekte, Amerikancı-Fetullahçı darbe girişimleri Ordu-Millet birlikteliği ile bastırılmaktadır.

Yani Türkiye bir ‘’vatan’’ savaşı bir ‘’istiklal’’ savaşı vermektedir.

Vatan savunmalarında ülke içerisinde şu, bu demeden bir bütünlük oluşturulur, iç cephe sağlama alınır ve doğru bir programla tüm gücüyle vatan müdafaasına geçer.

Ülkemizde bugün bir vatan müdafaası koşullarındadır. O yüzdendir ki milleti bölen siyasetlerden uzaklaşma, milleti bir araya getiren, kaynaştıran siyasetleri de keşfetme dönemi başlamıştır. Yani Atatürk yakıcılığını buradan almaktadır.

Bu bir zorunluluktur. Bugün Mustafa Kemal, Türk milletinin başı dik, bağımsız bir şekilde yaşaması için vazgeçilmez kaynaktır. Bu kaynağı ülkeyi yönetenlerin keşfetmesi ve buna dönük konumlanması Türkiye için en sevindirici durumdur.

SEMBOL ATATÜRKÇÜLÜK

Hükümetin Atatürk çıkışlarına burun kıvıran, samimi görmeyenler ise saklambaç oynayan ebe kimseler gibi gözlerini Türkiye gerçeklerine kapatmışlardır. Onlar için PKK ve FETÖ’ye karşı verilen mücadeleler demokrasi ve hukuktan uzaklaşmak ile eş anlamlıdır. İddia ettikleri dikta rejimini yenmek için de Avrupa’yı, Amerika’yı göreve çağırmak ise Atatürkçülüktür!

Bugün ise Atatürkçülük, telefon ekranlarına Atatürk fotoğrafları koymakla değil, onu iktidara getirecek olan siyasetlerle mümkündür.

Bu siyasetleri 4 maddede özetleyecek olursak;

Vatan bütünlüğünü sağlama,

Komşularla iş birliği,

Üretim ekonomisine geçme,

Laik ve çağdaş bir toplum oluşturma.

İşte Türkiye bu program doğrultusunda ilerlediği için Atatürk’e sarılıyor ve yeniden öğreniyor devrimci önderini.

Peki, siz samimiyet arayan samimiyetsizler, siz hazır mısınız Atatürk’ü yeniden öğrenmeye?

Cevabı yine biz verelim. Öğrenmeyen kim olursa olsun, Türkiye’nin geleceğinde o kimseler yer alamaz. Atatürk programının gerçek sahipleri ise de bu ülkenin yarınki iktidarıdır.

 

SOSYAL MEDYA TAKİP İÇİN;

Twitter.com/KutluhanTencan

İnstagram.com/kutluhantencan

Facebook.com/kutluhan.tencan

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT