1. YAZARLAR

  2. Aleyna Homurlu

  3. Yıl oldu 2019....
Aleyna Homurlu

Aleyna Homurlu

Detail Haber / Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Yıl oldu 2019....

A+A-

Uzun bir aradan sonra merhaba herkese. 

Bu kez konuya kadınlar ve ilişkiler olarak girmek istedim. Eğer diğer haftalarda değinmemi istediğiniz konu hakkında merak ettiğiniz gibi mail adresimden ya da Twitter üzerinden ulaşarak bana iletebilirsiniz.

İlk olarak beylere bir sorum olacak, hayatınızda ki kadının ihtiyaç ve arzularından haberdar mısınız? Yani demek istediğim birlikte olduğunuz kadınları gerçekten tanıyor musunuz? Bu kadınlara gerçekten saygı veriyor ve önemsiyor musunuz? Asıl konu burada başlıyor çünkü. Kadın ve erkek ilişkilerinde hep kadınların karmaşık olduğu düşünülür ki bence çok çok doğru bir inanıştır bu. Biz kadınlar ne kadar detaycı düşünüyorsak siz erkekler bir o kadar düz mantıkla düşünüyorsunuz ve hemen hemen hepiniz dümdüz bir yoldan gidiyorsunuz. Ama sakın yanlış anlaşılmayalım vallahi arada kıskanıyorum sizi keşke hiç bu kadar detaycı düşünmemek istediğimiz söylemeye çalıştığımız her şeyi çat çat söylesek ya yüzünüze keşke..  İşte biz kadınlarda pek mümkün olmuyor neden olmuyor bilmem. Kulağımızı dümdüz göstermek varken dolambaçlı yollardan gösteririz hep kadının yapısında var bence bu. Yani ilk sorun birbirimizi anlayamıyor oluşumuz. Frekanslarımız farklı bir kere. Ama bir çabayla bir özveri ile halledilmeyecek bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum, olmuyorsa da salın gitsin zorlamanın anlamı yok arkadaşlar...

Gelelim ikinci kadınlar ve ilişkilerindeki diğer soruna belki sadece benim aklıma ilkler listesinde geliyordur ama ciddiye alınmak önemsenmek benim için o kadar mühim şeylerdir ki. Keza çevremde ne kadar kız arkadaşım varsa da öyle düşünür. Bazen sırf kadın olduğumuz için bizi önemsemiyor “beyler” neden?  “Kadının işi" hakkındaki eski düşüncelerinize veda etmeniz ve hayatın müşterek olduğunu anlamanız gerekiyor.

Hem önemsemez gibi davranırsınız hem sonra biz kadınlar olmadan tek bir işinizi bile halledemezsiniz o yüzden ne bu tavırlar arkadaşlar kendimize gelelim. Yıl oldu 2019 hala çevrede öküz beyler görüyoruz yapmayın Allah aşkına kadın ruhuna dokunmak bu kadar da zor bir şey olmamalı vallahi yapabilirsiniz. Hem o zaman siz de yanınızda ki kadında ilişkinizde çok çok mutlu olacaktır. Sizin çabanıza karsı yanınızdaki insanda sizi mutlu edebilmek için elinden geleni yapacaktır.

Ama size naçizane tek bir tavsiyem var lütfen verdiğiniz sözleri tutun, söz verdiğiniz elleri tutun ve bırakmayın.


SOSYAL MEDYADA TAKİP İÇİN;

Twitter.com/aleynahomurlu

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT