1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Yeni kısıtlama olacak mı? Bakan Koca'dan flaş açıklama
Yeni kısıtlama olacak mı? Bakan Koca'dan flaş açıklama

Yeni kısıtlama olacak mı? Bakan Koca'dan flaş açıklama

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüsle mücadele kapsamında Van, Muş, Hakkari ve Bitlis sağlık müdürleriyle yaptığı görüşme sonrasında açıklamalarda bulundu.

A+A-

Bakan Koca açıklamasında şunları söyledi:

* Bölgedeki son durumu merkeze yatırdık. Van’ı merkez alarak Bitlis, Muş, Hakkari’deki sağlık hizmetlerini detaylarıyla değerlendirdik.

* Aldığımız kararları ve bu illerimiz hakkında önemli haberleri sizlerle paylaşacağım.

* DSÖ Ofisi İstanbul’da açıldı. İstanbul Ofisi Covid-19 başta olmak üzere sağlık alanında insanların karşılaştığı tüm krizlere yanıt verebilme konusunda Avrupa ve dünya için rehber ve referans merkezi olacak.

“BAZI İLLERDE SORUNLAR GÖRDÜK”

* Pandeminin başladığı aylarda alınan sıkı önlemler sayesinde vaka sayısını azaltmaya başlamıştık. Bizde Haziran ayında kontrollü sosyal hayat diyerek bir tedbir dönemi başlatılmıştır. Kontrollü sosyal hayat ile can kayıplarını ve ağır hastaları az sayıda tutmaktı.

* Orta Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerimiz sosyal ilişkileri öne çıkarken tedbirlerin gözardı edildiği ve vaka sayısında artış olduğu yerler oldu. Van, Muş, Bitlis ve Hakkar illeri de vardı. Bazı illerde hasta artışlarından sorunlar gördük. Valilerimiz ve sağlık yöneticilerimizle görüşecek alınması gereken tedbirleri gözden geçirdik

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT