1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Yeni bakan ilk açıklamasını yaptı
Yeni bakan ilk açıklamasını yaptı

Yeni bakan ilk açıklamasını yaptı

62'nci hükümetin yeni AB Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, bakanlığıyla ilgili ilk açıklamasını yaptı.

A+A-

AB Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, "Türkiye'nin stratejik hedefi AB üyeliğidir. Bu konuda Türkiye'nin daha ileri refah seviyesine ulaşması, daha önemli standartlara ulaşması bakımından da AB sürecinin Türkiye için önemli bir süreç olduğunu düşünüyorum" dedi.

Bozkır, bakanlığının açıklanmasından sonra AA muhabirine yaptığı açıklamada, bu çok önemli görevin şahsına layık görülmesinden dolayı büyük bir onur duyduğunu söyledi. 

Dışişleri meslek hayatının 11 senesini
 AB süreci ile ilgili geçirmiş birisi olarak, AB Bakanı olmasının kendisinde ayrı bir önemi olduğunu, ayrı bir mutluluk yaşadığını vurgulayan Bozkır, "Türkiye'nin stratejik hedefi AB üyeliğidir. Bu konuda Türkiye'nin daha ileri refah seviyesine ulaşması, daha önemli standartlara ulaşması bakımından da AB sürecinin Türkiye için önemli bir süreç olduğunu düşünüyorum. Bu konuda inşallah çalışmalarımızı en yoğun şekilde sürdürerek, bu süreçte ilerleme kaydedilmesi için elimden geleni yapacağım" diye konuştu.

Bozkır, "Dışişleri Bakanlığı'nda genç bir diplomat olarak mesleğe başladınız. Şimdi
 AB Bakanı oldunuz, duygularınızı öğrenebilir miyim?" sorusuna, "20 Ağustos 2000 tarihinde, o zaman AB Genel Sekreterliği olan binaya, Genel Sekreter Yardımcısı olarak girdim. Sonra dönemin AB Bakanı Egemen Bağış'ın bakanlığı döneminde, AB Genel Sekreteri oldum. Bugün de aynı binaya bakan olarak döneceğim. Bunun ben de çok önemli yeri var. İnşallah Allah utandırmaz" yanıtını verdi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT