1. HABERLER

  2. MEDYA

  3. Yeni Asır kimi desteklediğini açıkladı!
Yeni Asır kimi desteklediğini açıkladı!

Yeni Asır kimi desteklediğini açıkladı!

120 yıl önce Selanik'te kurulan Yeni Asır gazetesi, bir ilke imza attı ve Cumhurbaşkanlığı seçiminde kimi desteklediğini açıkça ilan etti.

A+A-

120 yıllık tarihiyle Türk basınında önemli bir yeri olan Yeni Asır Gazetesi, yarın gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi desteklediği adayı manşetten açıklayarak bir ilke imza attı.

ABD ve bazı Avrupa ülkelerinde gazetelerin seçimler öncesinde hangi siyasi hareketi destekleyeceğini okuyucularına duyurma geleneği Türkiye'de ilk olarak Yeni Asır  tarafindan hayata geçirilmiş oldu.

Deneme
120 YILLIK DEMOKRATİK DURUŞ

1895 yılında Selanik'te yayımlanmaya başlayan Yeni Asır, halen Türkiye'nin kesintisiz yayın yapan  en eski gazetesi olarak Ege bölgesinde yayın hayatına devam ediyor.

Gazete bugünkü sayısının manşetini Cumhurbaşkanlığı seçimine ayırdı.

Mansetten verilen haberde '1930'da Serbest Firka ve Fethi Okyar'ı, 1950'de DP ve Menderes'i, 1983'te askere rağmen Ozal'i destekledik. Ve bugun de 120 yillik demokratik durusa devam.... Turkiye'nin 12.Cumhurbaskani olarak Recep Tayyip Erdogan'i destekliyoruz'ifadelerine yer verildi.

Türkiye'nin demokrasi ve vizyon açısından kırılma noktalarında açık tavrını sergilemekten çekinmeyen Yeni Asır, tarihten gelen misyonunu bugün de tekrarladı. 

ATATÜRK VURGUSU

Yeni Asir Genel Yayin Yonetmeni Sebnem Bursalı, Cumhurbaşkanı adaylarindan Recep Tayyip Erdoğan'in 12 yıllık başbakanlığında Türkiye'yi Atatürk'ün 10. Yıl Nutkunda ortaya koydugu vizyon ve hedeflere ulaştırdığı için boyle bir karar aldıklarını söyledi.

Yeni Asır'in 120 yillik tarihinde hep demokrasiden ve milletten yana saf tuttuğunu kaydeden Bursalı 'Türkiye'de butun gazeteler izledikleri yayin politikalariyla aslinda bir adayi desteklıyor.Biz okuyucularimiza duydugumuz sayginin bir geregi olarak ve tarihsel durusumuza,kimligimize uygun bir durus sergilemek icin boyle bir karar aldik.Yeni Asir olarak ulkemizin ve milletimizin aydinlik gelecegi icin çaba sarfeden, bedel ödemeyi göze alan, demokrasi yolundan şaşmayan kişi ve kurumların hep arkasında olduk, olmaya da devam edeceğiz" dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT