1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Vatan Partisi'nden Diyarbakır açıklaması: 90 istifa doğru değil
Vatan Partisi'nden Diyarbakır açıklaması: 90 istifa doğru değil

Vatan Partisi'nden Diyarbakır açıklaması: 90 istifa doğru değil

Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bedri Gültekin, Diyarbakır'da basın açıklaması yaptı. Bölge örgütlerinden 90 partilinin istifa ettiği haberlerini yalanlayan Gültekin, 'Bu yalanlar Vatan Partisi'ne karşı psikolojik savaşın ürünüdür' dedi

A+A-

Eski Vatan Partisi Diyarbakır il Başkanı Selahattin Gönül, geçen hafta Genel Başkan ve Cumhurbaşkanı adayı Doğu Perinçek'in, "Cumhurbaşkanı seçilirsem HDP'nin kapatılması için başvuruda bulunacağım" sözleri üzerine istifa ettiğini açıklamıştı. Gönül, aynı açıklamada Diyarbakır, Batman ve Kızıltepe parti örgütlerinden 90 kişinin daha aynı nedenle istifa ettiğini öne sürmüştü.

Yaşanan bu gelişmenin ardından Diyarbakır'a gelen Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bedri Gültekin, parti bürosunda basın açıklaması yaptı. Soruları yanıtlayan Gültekin, yönetim kurulunun çoğunluğunun görevinin başında olduğunu belirterek, "İstifa diye bir şey söz konusu değil. Henüz istifalar bize ulaşmadı. 90 üyenin istifası doğru değildir. Bölge örgütleri istifası haberleri de gerçek değil. Burada partimize karşı yürütülen psikolojik bir savaşın ürünüdür. Bunun gerçek olmadığı bu toplantıda ortaya çıkmıştır" dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT