1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Vatan Partisi genç adaylarını tanıttı
Vatan Partisi genç adaylarını tanıttı

Vatan Partisi genç adaylarını tanıttı

Vatan Partisi, Türkiye'nin değişik yerlerinden ön sıralarda gösterdiği 208 genç adayını tanıttı.

A+A-

Vatan Partisi 24 Haziran seçimleri için genç milletvekili adaylarını görkemli bir toplantıyla gerçekleştirdi.

Türkiye'nin her yerinden 208 genci listelerinde ön sıralarda aday gösteren Vatan Partisi Ankara Green Park Otel'de yapılan toplantıyla genç adaylarını kamuoyuna tanıttı.

Vatan Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Doğu Perinçek'in de katıldığı toplantı, İstiklal Marşı ve saygı duruşuyla başladı.

 

AYKUT DİŞ: TBMM'YE TIBBİYELİ HİKMET RUHUNU TAŞIMAYA GELİYORUZ!

 

Vatan Partisi Öncü Gençlik Genel Başkanı ve İstanbul 2. bölge 2. sıra milletvekili Aykut Diş toplantının açılış konuşmasını gerçekleştirdi. Diş konuşmasında, meclise Tıbbiyeli Hikmetlerin ruhunu taşımaya geldiklerini belirtti.

İşte Aykut Diş'in konuşması:

Türk Gençliğinin omuzları nasırlıdır.

Çünkü Türkiye’de gençlik her dönem, memleket meselelerini omuzlarında taşımıştır.

Türkiye’de gençlik, memleket meselelerinde her zaman en önde yer almıştır.

Bu; Yeni Osmanlılardan Jön Türklere, Kemalist kadrolardan 27 Mayısçı nesile, 68 kuşağından 90 kuşağına böyle süre geldi.

Bugün de Türk Gençliğine vazifeler düşüyor.

Güzel yurdumuz Türkiye; siyasi, ekonomik, silahlı ve psikolojik bir kuşatmanın içinde.

Türk Milletinin fedakârlıklarıyla kurulan Türkiye Cumhuriyeti yeniden bir beka sorunu ile karşı karşıya…

Bu sorunun müsebbibi ise tamamıyla sistem partileridir.

İşbirlikçilikle; ihmal ve hatalarla ülkemize bedeller ödetenler, faturalar çıkartanlar bu sorunun vesilesidirler.

Dünyanın en büyük teröristi Amerika Birleşik Devletleri’nden (ABD) medet umarak bölücü terör örgütüne ve darbeci çeteye kol kanat gerenler; yeni mandacılığa soyunanlar bu sorununun kaynağıdırlar.

Yönetenlerin ve -Vatan Partisi dışında- yönetmeye talip olanların durumun ciddiyetinin farkında olmadığı günlerdeyiz.

İşte böylesi olağanüstü bir zamanda seçimlere gidiliyor.

Ve tarih, Türk Gençliğinin önüne bir görev koyuyor:

Atatürk’ün Devrimci Programını iktidara ve meclise taşımak!

Atatürk’ün Devrimci Programını, onu gerçekten temsil edenler iktidara ve meclise taşıyabilir.

Atatürk’ün Devrimci Programını, 150 yılın devrimci geleneğiyle kucaklaşan Atatürk Gençliği iktidara ve meclise taşıyabilir.

İşte bu görevle ve bu bilinçle 20’li yaşlarında onlarca genç, 30’lu yaşlarından onlarca genç Vatan Partisi’nden milletvekili adayı olduk!

Çünkü bugün, Atatürk Devrimciliğinin gerçekten temsil edildiği yegâne ocak Vatan Partisi’dir!

Atatürk’ün Programını uygulayabilecek ve Türkiye’yi ilerletebilecek -tek lider Doğu Perinçek’tir!

Biz, Türkiye’nin mücadeleci gençleri, Ergenekon duvarlarını çatlatan gençler, Gezi eylemlerine önderlik eden gençler, biz Vatan Partisi’ndeyiz.

Çünkü bir tek Vatan Partisi yanılmamıştır, kandırılamamıştır ve yolundan bir milim saptırılamamıştır.

*

Henüz 20’li yaşlarında onlarca genç, 30’lu yaşlarında onlarca genç Vatan Partisi’nden milletvekili adayı olduk!

24 Haziran seçimlerine, “Meclisi Gençleştirme” iddiasıyla, 208 genç milletvekili adayıyla giriyoruz. Ve Türkiye’yi yönetmeye geliyoruz, Atatürk’ün devrimci programını iktidara ve meclise taşımaya geliyoruz.

Üstelik diğer partilerdeki gibi, öyle vitrin süsü olarak arka sıralarda değil; ön sıralardan giriyoruz.

Vatan Partisi’nin milletvekili aday listelerinde gençler ön sıralarda…

Çünkü Vatan Partisi’nde gençler konu mankeni değildir, öncüdür.

Vatan Partisi’nde gençler söz ve yetki sahibidir.

Gençlere bu kadar sorumluluğun, görevin ve değerin verildiği; güvenin duyulduğu başka bir parti yok!

O nedenle bugün, Türk siyasi tarihinde bir ilke tanıklık ediyoruz.

İlk kez bir siyasal parti listelerinde çok sayıda gence, hem de öyle göstermelik değil, gerçekten meclisi gençleştirmek için yer veriyor.

Buradan ilan ediyoruz: Türk milletinin gönlü ferah olsun.

Atatürk’ün kurduğu Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne Tıbbiyeli Hikmet ruhunu taşımaya geliyoruz!

Tıbbiyeli Hikmetlerin olduğu bir meclisten işbirlikçi ve halk aleyhtarı kanunlar çıkmaz!

Tıbbiyeli Hikmetlerin olduğu bir mecliste milletvekilleri el kaldırma makinası olmaz!

Tıbbiyeli Hikmetlerin olduğu bir meclis, milletin geçim derdinden önce kendi geçim derdine düşmez!

Tıbbiyeli Hikmetler olarak geliyoruz, o meclisi ve Türkiye'yi aydınlatmaya geliyoruz

Atatürk’ün meclisini işgal eden, Cumhuriyet’in temellerini zedeleyen; gericiler, bölücüler, Amerikancılar tir tir titresinler; gümbür gümbür geliyoruz!

Algı operasyonlarıyla, ambargolarla, sayısal hesaplarla, anket oyunlarıyla ve psikolojik savaşla Türk Gençliğini teslim alamazlar! Türk gençliğini şaşırtamazlar!

TV programları, gazete sütunları, bilbordlar, dev ekranlar, internet siteleri onların olsun; GELECEK BİZİMDİR!

Çünkü Gençlik Vatan Partisi’ndedir, Gelecek Vatan Partisi’ndedir.

Bağımsız, Laik, Halkçı, Milliyetçi ve Avrasyacı bir Türkiye için, genç meclis, Aydınlık Türkiye için oylar Vatan Partisi’ne! Oylar Doğu Perinçek’e! Yolumuz açık olsun. Gazamız mübarek olsun.

İLKER YÜCEL KONUŞTU

Aykut Diş'in konuşmasının ardından sahneye Türkiye Gençlik Birliği eski Genel Başkanı ve Aydınlık Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İlker Yücel çıktı. İstanbul 1. bölge 1. sıra adayı olan Yücel, konuşmasında, Vatan Partisi kadroları meclise girerse meclis o zaman meclis olacak dedi.

 

İlker Yücel'in konuşması:

İşte İlker Yücel'in konuşması:

"40 yıldır aydınlıkçılar bizim daha zamanımız var , sistem daha tıkanmadı diyordu. Kapı gıcırtısını duydukları anda kaçacak delik arıyorlar şu anda. Ve şimdi tarih biziz öyle bir yere getirdi ki devrimci vatansever siyasetler öne çıktı.

Bu topraklarda milletin bağımsızlığı tehlikeye girdiğinde oya bakılmaksızın padişah bile kaldırılır. Biz burada devrimci siyasetleri yürütürken karşımıza 2 tane ittifak çıkacak

Gençlik neden vatan partisini tercih ediyor? Neden ısrarla saklanmasına rağmen lideri yıllarca hapiste tutulmuş olmasına rağmen gençlik neden vatan partisini tercih ediyor? Çünkü gençlik devrim istiyor. Gençlik üzerinde üretebileceği, bilimi savunabilieceği bir vatan istiyor

Seçime 2 ittifak bir parti giriyor,2 ittifakın seçim bildirgeleri ortaya çıktı. Yan yana koyyuoruz ve o bildirgede herhangi bir çözüm göremiyoruz.

Önümüzdeki dönem aslında herkesin iktidardan kaçacağı bir dönem. sahte gülümsemelerle seçmen karşısına çıkıyorlar. Çünkü türkiye bir krize gidiyor ve bu krize karşı çözümleri yok.

Vatan partisi'nin genç kadroları ve tecrübeli liderleri meclise girerse meclis o zaman meclis olacak. Vatan partsi'nin kadroları konuşunca toz kalkacak havaya.

Mahmut Esad Bozkurtların meclis kürsüsü ihalecilerin rantçıların mafya sözcülerinin amerikancıların şeyhlerin şıhların elindeydi biz bu meclisi kurtarmaya geliyoruz.

Meclis'te satın alınamayacak vekiller lazım. Vatan Partisi'nin vekillerini kimse satın alamaz

uçurtma rüzgar nedeniyle değil rüzgara direndiği için uçar. Biz de rüzgara karşı uçmak için çıkıyoruz. Zorluklara gözümüzü dikiyoruz. Vatan Partisi arkasında Amerikan rüzgarı yok o yüzden amerikanın basınında daVatan Partisi yok.

Bu seçimde 1.5 milyon genç ilk kez oy kullanacak. ilk oyunuzu vatan partisine verirseniz ilk oyunuzuu unutmazsınız, Vatan partisi ilk aşkınız gibi unutamazsınız. başka bir dünya içine girersiniz, insana bile farklı bakarsınız, onun güzelliklerini görürsünüz

Diğer partilerde gençlik maalesef toz bezi gibidir. ayak işleri için kullanılıyor. Vatan Partisi için gençlik ana öznedir. Vatan Partisi liderleri gençlerin üzerine titrer.

Diğer adayların bizden hangi üstünlüğü vvar biz onların yönettiği türkiyenin bedellerini ödeyerek Vatan Partisi'ne geldik. Diğer adayların bizden hangi üstünlüğü var biz onların yönettiği Türkiye'nin bedellerini ödeyerek Vatan Partisi'ne geldik"

ÇAĞDAŞ CENGİZ KONUŞTU

Vatan Partisi Genç Adaylar Tanıtım Toplantısında, Vatan Partisi İzmir 1.Bölge 1.Sıra Milletvekili Adayı ve Ulusal Kanal Genel Yayın Yönetmeni Çağdaş Cengiz konuşmasını yaptı.

 

"27 Mayıs'ın Anayasa ve Hürriyet bayramını iptal ettiler ama Vatan Partisi'nin genç meclisinde 27 Mayıslar yine Anayasa ve Hürriyet bayramı olarak kutlanacak çünkü Türk gençliğinin 2 kırmızı çizgisi vardır: biri vatandır biri hürriyettir. Gençliğin elinden her şeyi alın onların yokluğuna katlanır, ama vatan ve hürriyeti almaya kalkarsanız katlanamaz. Ve gençlik burada sıralamayı da iyi bilir. vatan önce gelir. vatanınız yoksa hürriyetiniz yoktur. Hürriyeti başa alırsanız, sonunuz hürriyet ve itilaf gibi olabilir. Sonunuz Amerikan işbirlikçileri gibi olabilir sonunuz seçim bildirgelerinde Amerika'nın kara kuvvetleri taleplerini içeren hale gelebilir.1905'te 25 yaşındayken toplumun önüne gelmeyen çözüm 1918'lerde 1919'larda toplumun önüne geldi. Bugün bizler de o Vatan ve Hürriyet Cemiyeti'nin devamcısıyız. Vatan ve Hürriyet Cemiyeti bir öncü partiydi. Sayısının azlığına düşmanın çokluğuna bakmadan mücadeleye atılan teşkilattı. Vatan Partisi de o 50 yıllık birikimi içerisinde hep bugüne hazırlanmıştır. İktidara, tam bağımsız ve gerçekten demokratik Türkiye'yi getirmek üzere hazırlık yapmıştır."

CEM DİKMEN'İN KONUŞMASI

 

Vatan Partisi Genç Adaylar Tanıtım Toplantısında, Vatan Partisi İzmir 2.Bölge 1.Sıra Milletvekili Adayı ve TGB Genel Başkanı Cem Dikmen konuşmasını yaptı.

 

Günlerdir özellikle sistem medyasında sistem gazetelerinin manşetlerinde televizyon kanallarında programlarında genç adaylar furyasıdır devam ediyor. Dikkat ederseniz orada bir eksik var, kocaman bir eksik, burada bulunan 208 genç adayın bir tanesinin dahi ismi okunmuyor. Sizce neden vatan partisinin genç adayları özelilkle milletin gözünün önünden kaçırılmaya çalışılıyor

1. si sistemin genç aday olarak görmek istediği gençlerin özellikleri: 1- kariyerist olacak,

Madde 2 bencil olacak, kendisinden başka kimsenin geleceğini umursamayacak, sıfat olarak vekili umursayacak.

Madde 3 vitrin süsü olacak.

Bu durumda niçin Vatan Partisi'nin genç adayları gösterilmiyor çünkü;

Madde 1- Vatan Partisi'nin genç adayları kariyerist değil fedaidir.

Değil 5 ay 50 yıl mücadele etse bu vatan için ben bir yerlere geleceğim demez, milletinden görev alırsa o görevi en iyi şekilde icra eder. Bencil değil, paylaşımcıdır. Buradaki 208 gençadayın hepsini tanıyorum hepsi barikatlarda zindanlarda direnen birbirine yaslanan, feda kültürüyle yetişen gençlerdir.

Madde 3 buradaki genç adaylar vtirn süsü olmak için değil Türkiye'yi yönetmek için aday olmuştur. Bizler bu mücadeleyi Türkiye'yi yönetmek üzere bir görev olarak alıyoruz. İşte bu yüzdens istem medyasında Vatan Partisi'nin nin hiçbir genç adayı manşet olamaz. İşte bu yüzden Vatan Partisi'nin genç adaylarını toplumdan kaçırmaya çalışıyorlar

Cumhurbaşkanı makamına da talibiz dolayısıyla biz sadece meclisi değil Türkiye'yi de gençleştirmeye geliyoruz.Vatan Partisi'nin genç adayları meclise girecek çünkü Vatan Partisi genç adayları meclise girerse pkk mecliste barınamaycak, Vatan Partisi genç adayları meclise girerse Türkiye yeniden Atatürk'ün türkiye'si olacak. iLan ediyoruz: biz onların bütün yasaklarını engellerini yıkacağız ve Yusuf Akçura'nın sözlerini yankılandıracağız Meclis'te. Ne demiş Yusuf Akçura 1925te: "Ey vekil sen eğer bugün sırça köşkünde oturuyorsan su şırıltıları altında meşk ediyorsan bunlar senin kaleminden çıkan yazılarla değil mehmetçiğin süngüsüyle bu hale gelmiştir

Hiçbir vatan evladı bu ülkeyi 3-5 teröriste teslim etmeyecketir."

En genç milletvekili adayı İzmir 1.bölge 10.sıra milletvekili adayı Eda Yücel:

 

Lise sıralarından beri verdiğim bu mücadelede beni çok onurlu bir görev bekliyor. Yine lise sıralarında örgütlenerek gazete çıkaran Mustafa Kemal'in, emperyalizmin 6.filosunu denize döken Deniz Gezmişlerin, Sivas Kongresi'nde haykırıp manda ve himayeye karşı en büyük tavrı gösteren Tıbbiyeli Hikmet'in o şanlı iradesi bizimle yaşıyor.

Vatan Partisi gençliği verilen 2. kurtuluş savaşı mücadelesinde Bandırma Vapuruna binmiştir. Şimdi o gençlik Bandırma Vapurundan önce Samsun'a sonra da Ankara'ya çıkmak için millletimizin yetkisini bekliyor. Henüz 20li yaşlarında milletvekili olan, genç yaşlarında Ekonomi Bakanlığı yapmış Mahmut Esad Bozkurtların kararlılığı cesareti ve iradesi bizim önümüzdeki en önemli örneklerden biridir. Emperyalizmin ülkemizi bir ateş çemberi içersinde bıraktığı bu zorlu günlerde vp karşısında duran o emperyalist sistemin savunucuları o ateşee odun taşırken Vatan Partisi o ateşe su taşıyandır. FETÖ vePKK tehdidi onlara karşı en esaslı mücadeleyi veren Vatan Partisi'nin iktidarıyla sona erecektir. Vatan Partisi iktidarı tüm gerici bölücü faaliyetlerin sonu demektir herkese iş demektir. Bizlere dayatılan geleceksizlik kaygısına boyun eğmiyoruz. Koltuk sevdası gütmeyen kişisel hırslarından arınmış bir gençlik yaratıyoruz. Gençleri işsizlik ve geleceksizlik sorunu içinde boğmaya çalışanlara karşı haykırıyoruz bu salondan, Vatan Partisi iktidarında gençler iş sahibi olacak, atanamayan öğretmen kalmayacak, gençlik iş bulmak için birilerine yaranmak zorunda kalmayacak. Gençliğe en büyük vaadimiz şudur: başı dik, onurlu bir gençlik.

Bizler her daim savunduğumuz Atatürk ilke ve inkılaplarınıi cumhuriyet kazanımlarımızı bilimi eğitimin temeli haline getireceğiz. Parasız ve milli bilimsel eğitimi gerçekleştireceğiz. Uyuşmayan bilinçsizleşmeyen bir gençlik yaratacağız. Uyuşturucu illetinin gençleri kıskacı altına almasına izin vermiyoruz. Vatan Partisi iktidarında sentetik maddeler üniversite ve lise sıralarına kadar gidemeyecek. Madde bağımlılığını bir deneyim olarak sunan bu sistemle kesinlikle uzlaşamayız o yüzden uyuşturucunun her türlüsüne kesinlikle savaş açıyoruz. Hala Vatan Partisi genç milletvekili adaylarını ve Cumhurbaşkanı adayı Doğu Perinçeki sansürleyenler var ama şunu iyi bilsinler ki Doğu Perinçek'in arkasında sıradağlar var vatansever Türk gençliği var.

İstanbul 3. bölge 2. sıra milletvekili adayı Sinan Baykent:

 

Dünya yeni bir çağa giriyor. bu çağın adı milliyetçi uyanış ve yükseliş çağıdır. Dünya milletleri uyanıyor. Biz de uyanıyoruz ve bugün şahitlik ediyoruz ki sistem tüm kolları ve şubeleriyle çürümüş her yanından oluk oluk irin saçıyor.

Talancıların, simsarların sistemi çöktü.Borca dayanan, borcu borçla bitirmeye çalışan sistem çöktü.

Atlantik sistemi ve onun 1945'ten bu yana dünya milletlerini morfin etkisiyle uyutan demokratik barış yalanı da iflas etti. Beynelmilel emperyalist ve siyonist cinayet şebekeleri, mazlum milletlere 15 Temmuz'daki FETÖCÜ hain darbe girişimiyle Türkiye'ye nasıl saldırdıkları ortadadır fakat ümitsizliğe yer yok. Dünya çapında bir direniş ekseni oluşuyor. Venezuela'dan İran'a, Lübnan'dan Çine, Avrupa milliyetçilerinden Rusya ve Türkiye'ye yeni bir direniş cephesi ayağa kalkıyor.

Biz bu direnişi fırat kalkanıyla zeytin dalı harekatıyla gördük ve yaşadık. Bölgemizde bu direnişi siyonist İsrail'in desteklediği Barzani referandumunun ezilmessiyle gördük. Biz bu direnişi Filistin mazlumlarının mücadelesinin iliklerimize kadar hissediyoruz.

2011-2015 yılları arasında MHP eski Genel Başkan Yardımcısı Tuğrul Türkeş'in baş danışmanlığını yaptım. Fakat bugün dünyada ve Türkiye'de yükselen Doğu'nun safındayım, vatan safındayım,Vatan Partisi safındayım. Buradan Türk milliyetçilerine açık bir çağrıda bulunyorum. Mazlum milletlerin boğazlarından fışkıran adalet çığlıkları burada yankılandığı, namusu şerefiyle kalabildiliği için, Türk üretimini ve üreticisini savunduğu için, menşei neresi olursa olsun, terörle son terörist iflah edilinceye değin mücadele edeceğine söz verdiği için bütün milliyetçileri Vatan Partisi saflarında birleşmeye ve sayın Doğu Perinçek'in Cumhurbaşkanlığı adaylığını desteklemeye çağrıyorum. Yaşasın yükselen Doğu!

İstanbul 3. bölge 6. sıra milletvekili adayı Yadikar Özen:

 

Bir ağacı dikersiniz, sularsınız, beslersiniz, toprağa köklerini salar. Yıllar içerisinde meyvesini vermeye başlar.. Ağaç kök saldığı toprağı zenginleştirir, ürettiği oksijenle diğer canlılara hayat verir, oluşabilecek doğal afetlere karşı varlığı pahasına toprağını korur, tohumlarını üretir, yaşamın izlerini gövdesinde taşır ve yeniden geleceğe aktarır. Ağaçlar tıpkı biz gençlere benzer. Doğarız, büyürüz, üretiriz, kök saldığımız vatan toprağını canımız pahasına savunuruz, aydınlık bir gelecek inşa etmek için mücadele ederiz ve bugünün tecrübelerini yarınlara taşırız. Tıpkı miras aldığımız tarih gibi.

Bir ağaçtan farklı olarak ise bizler düşünür, tasarım yapar, köhnemiş olanı yıkar ve yeniyi, güzeli inşa ederiz.

Ve biz gençler, emperyalizmin çöküşe geçtiği, yükselen Asya’nın yanında kurulan yeni dünyada artık yetki istiyoruz. Türkiye’de 17 milyon genç yaşamaktadır. Bu sayı toplam nüfusumuzun %25’ini ifade ediyor. Türkiye’nin yüzde 25’ini temsilcisi olmak için halkımızdan yetki istiyoruz.

Ülkemizde 15-17 yaş arası 2 milyon çocuk işçi bulunmaktadır. Yaşıtlarıyla beraber okul sıralarında olmaları, arkadaşlarıyla top oynamaları, civanın sihirli yapısını görmeleri gerekirken sadece son 5 yılda 250 çocuk işçi can vermiştir. Bizlerin yönettiği bir ülkede çocuk işçi olmayacak, hiçbir çocuğumuz iş kazalarında hayatını kaybetmeyecek, geleceğini kazanacak. Her çocuk okula gidebilecek. Eğitim ve barınma ihtiyaçları ücretsiz karşılanacaktır. Milli, bilimsel, nitelikli, çağdaş eğitim modeliyle ülkemizin geleceğini sağlamlaştıracağız.

Son bir yıl içerisinde 28 bin kızımız okul sıralarından koparılarak çocuk gelin yapılmıştır. Bizlerin yönetiminde kızlarımız erken yaşta evlendirilmeyecek, okul sıralarında olacak. Zorunlu örgün eğitim getirilecek, uyulmaması halinde hukuki yaptırımı ve denetimleri artırılacak. Kızlarımız geleceğin Sabiha Gökçenleri, Afife Jaleleri, Selma Rızaları olacak.

Türkiye’de her yıl 1 milyon öğretmen adayı atama beklemektedir. Bunlardan ise sadece 20 bini atanabiliyor. Esra Temur, Gamze Filiz, Alim Koç ve ismini bilmediğimiz daha onlarca genç arkadaşımız, ataması yapılmadığı için intihar etmektedir.

Bizlerin yönettiği bir Türkiye’de, atanamayan öğretmenimiz kalmayacak. Esra’lar yaşayacak ve geleceğin öğretmenlerini yetiştirmeye devam edecekler.

Adana’nın Aladağ İlçesinde kız yurdunda çıkan yangında hayatını kaybeden kızlarımızı, Karaman’da Ensar Vakfı yurtlarında tecavüze uğrayan oğullarımızı unutmadık. Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği, “Türkiye Cumhuriyet’i şeyhler, müritlerin, dervişler, mensuplar ülkesi olamaz “ şiarıyla hareket edeceğiz. Gençliğimizin gericiliğin kollarında diri diri yakılmasını önleyeceğiz. Tarikatlara yaşama alanı bırakmayacak, Tarikat yurtlarını kapatacağız. Devlet yurtlarının sayısını artıracak ve barınmayı ücretsiz hale getireceğiz

Özgecan Aslan’ların kahkahalarıyla sokaklarımızı çınlattığı bir Türkiye inşa edeceğiz. Kadına yönelik şiddettin, tecavüzün, tacizin üzerine gidecek. Zanlıların en ağır ceza almasını sağlayacak hukuki süreci işletecek, en önde takipçisi olacağız.

Kadınımızın evlere kapatılmasını önleyecek, toplumsal hayattaki özgürlüğünü ve üretim ilişkilerindeki yerini sağlamlaştıracağız.

Bugün ülkemizde Demirtaş’a özgürlük güzellemeleriyle vicdan sorgulaması yapanların karşısına 23 yaşında Pkk’ya şehit verdiğimiz Aybüke Yalçın’nın vicdanıyla dikileceğiz(?). Meclisten terör örgütlerini temizleyeceğiz.

Bizler Vatan Partisi’nin gençleri halkımızdan yetki istiyoruz. Meclisi gençleştirecek ve güzelleştireceğiz. Meclisi Atatürk’ün meclisi yapacağız

İstanbul 2. bölge 3. sıra milletvekili adayı Elif İlhamoğlu:

 

Mustafa Kemal 1923’te; yöneticilerin halka samimiyeti yansıtabilmesi, halkın vicdanına dokunabilmesi üzerine yaptığı bir konuşmasında Türkiye’yi yönetecek gençliğe seslenir ve; ‘Gençlerin her şeyden önce millete güven vermeleri gereklidir.’ diye öğütler. İşte Vatan Partisi bugün Türk milletine güven verecek o Atatürk gençliğini yetiştirdi.

2000’lerde Karen Fogglar, AB-Türkiye ilişkilerinin kültürel amacını ‘Türk gençliğinin milli kimliğini tahrip etmek’ diye tanımlayıp, Türk gençliği üzerinde türlü oyunlar kurarken, Vatan Partisi ABD-AB emperyalizminin bizleri milli kimliğimizden, tarihimizden, Cumhuriyetimizden koparma planlarına karşı; milli değerlerine, tarihine, Cumhuriyetine, ülkesinin bağımsızlığına sıkı sıkıya bağlı vatansever bir Atatürk gençliği yetiştirdi.

Emperyalizmin Türk gençliğini liberalleştirme, apolitikleştirme, yalnızlaştırma, bireycileştirme çabalarına karşı; politik, toplumcu, emekçi, vicdanlı, halka bağlı, ülkesine hizmet eden bir gençlik yetiştirdi Vatan Partisi.

Sistemin yaratmaya çalıştığı okumayan, üretmeyen, tartışmayan, biat eden gençlik modeline karşı; okuyan, tartışan, üreten, yeniyi arayan, yaratıcı, çalışkan bir gençlik yetiştirdi Vatan Partisi.

İşte Vatan Partisi’nin yetiştirdiği bu gençlik milli bayramlara koyulan yasakları tanımadı, barikatları ezdi, yüz binlerce vatanseverle Silivri zindanlarını yıktı.

Vatan Partisi’nin yetiştirdiği bu gençlik Gezi Hareketi’ni tüm Türkiye’ye taşıdı, Türkiye’yi kırmızı beyaza boyadı, Mustafa Kemal’in Askerleriyiz sloganını Gezi ruhuyla birleştirdi.

Vatan Partisi’nin yetiştirdiği bu gençlik Amerikan askerlerinin başına çuval geçirdi. İncirlik Üssü’ne girdi. Amerikan emperyalizmine cesaretle meydan okudu.

25 Ülkenin gençliğini Türkiye’de bir araya getirdi. Dünyanın anti-emperyalist gençliğinin birleşmesine öncülük etti.

Şimdi Vatan Partisi bu gençliği meclise sokma iddiasıyla seçimlere giriyor. Son 10 yıldır Türkiye’deki büyük halk hareketlerine önderlik eden, o büyük tecrübeleri arkasına alan, Türkiye’nin namus ve cesaret birikimi olan 208 genç öncüyle meclisi gençleştirmeye hazırlanıyor.

Çünkü Vatan Partisi’nde gençler vitrin süsü değil. Bizler her birimiz mücadelenin içerisinde olan, mücadelenin içerisinde pişen, tecrübe kazanan ve partimizde lider kademelerde bulunan gençleriz.

Kaderimizi ülkemizin kaderiyle birleştirdik. Söz konusu vatansa gerisini teferruat bildik.

Türkiye’yi yönetmeye adayız. Kendimize güveniyoruz. Partimize ve programımıza güveniyoruz. Cumhurbaşkanımız Dr. Doğu Perinçek'e güveniyoruz. Milletimizden de bize güvenmesini ve yetki vermesini istiyoruz.

Bu yetki ile meclise gençlik aşısı yapacağız. Vatan Partisi’nin gençleri meclise, Küba’nın bulup halka ücretsiz dağıttığı kanser aşısı gibi gelecek.

Meclis’teki yozlaşmaya, uyuşmaya bir son vereceğiz. Tek kişinin, iki dudağının arasından çıkan lafla parmak indirip kaldıran vekiller olmayacak bizim meclisimizde.

Önce meclisi sonra Türkiye’yi dinamikleştireceğiz. Önce meclisi sonra Türkiye’yi güçlendireceğiz.

Emanetimizi Mustafa Kemal Atatürk’ten aldık, görevimizi partimizden aldık.

Şimdi milletimizden de Türkiye’yi yönetmek için yetki istiyoruz.

Mustafa Kemal kararlılığıyla görevlere hazırız, yaparız!

TGB Genel Sekreteri Ankara 1. Bölge 3. Sıra Mv Adayı Özgür Bursalı

 

Evet türkiye bir siyasi sıkışma yaşıyor, zorluklar var, kuşatmalar var. Fakat başka varlar yok mu? daha büyük varlarımız var. Bir devlet geleneğimiz var, milletimiz var, ve ağırlık merkezimiz var. millet zor zamanlarda kahramanlarla ayağa kalkar, kahramanlarımız var.

Türkiye bu zorlukları bu yer üstü zenginlikleriyle aşacak. Kendi tarihimize baksak yeterli. Jöntürklere 68lilere, cumhuriyet devimine... Vatan Partisi 208 aday belrlerken liste doldurmak için belirlemiyor, bahsettiğimiz cumhuriyet ruhunu yeniden meclise sokmak için belirliyor.

Vatan Partisi'nde ilste kavgaları sıra depremleri yaşanmaz çünkü vatan partisinin 1. sırasında o değerler vardır : cumhuriyetçilik, milliyetçilik, devletçilik, halkçılık, laiklik, inkılapçılık

Bu sıraların olduğu yerde gürültüler olur mu depremler olur mu? Çözüm olur, vatana millete sınırsız sadakat olur.

Bir Vatan Partisi gencinin girdiği meclisi düşünün.Amerikan askerinin başına çuval geçiren, PKK'ya kampüsleri dar eden gençlerin bulunduğu mecliste bir tane Amerikancı barınabilir mi?

Milli bayramlar yasaklandığında Türkiye'yi ayağa kaldıran, TC'ler indirmeye çalışıldığında TC'leri geri yazan, FETÖcüler Amerikancılar bu ülkeyi işgal etmeye çalıştığı zaman barikatları yıkan gençler mecliste olduğunda bir tane Amerikancı barınabilir mi?

Fikret otyam'ın keçilerinin sorumluluğunu üzerinde hisseden, aşık veyselle atilla ilhanla büyüyen gençlerin olduğu mecliste Amerikancı barınabilir mi?

Meclise kariyerizm dehlizlerinde çürümeye yüz tutanlar değil kartallı kazımmlar gibi vatanına milletine karşılıksızca canını verecek olan gençler meclise girecek buradan ilan ediyoruz

İyimseriz. iyimserlik bir tercih değil bir zorunluluk. meclise umut ve iyimserlik taşıyacağız

DOĞU PERİNÇEK: TÜRKİYE BU SÜREÇTEN VATAN PARTİSİ HÜKÜMETİYLE ÇIKACAKTIR

 

Mustafa Kemalin aslanları, Türk devriminin fedaileri sizlerin bilincinizdeki ışığı, sizlerin cesaretini, yiğitliğini, sizlerin fedailiğinizi kucaklıyorum, hepinizi sevgi saygıyla selamlıyorum. Namık Kemallerin, Enver Beylerin, Niyazi Beylerin, Mustafa Kemallerin, Mahmut Esat Bozkurtların, Mustafa Necatilerin devrimci ruhuyla kararlılığıyla, 68 gençliğinin meşalesiyle, meclisi gençleştirmeye hazır mıyız?

Türk gençliğinin, sizlerin zamanı gelmiştir. Büyük Devrimci Önderimiz M.kemalatatürkün emanetini ankaranın burçlarına dikmeye ve türkiyemizi bağımsız başı dik halkçı türkiye, emekçilerin türkiyesi aydınlanmış Türkiye yapmanın zamanı gelmiştir. Üretenlerin yönettiği Türkiye'yi kuracağız.

Dünya merkezlerinden Kıbrıs'tan Türk ordusunu çekme karşılığında Ermeni Soykırımı yalanını kabul edip dize gelme karşılığında, sözümona Kürdistan karşılığında,eşit vatandaşlık adı altında Türkiyeyi bölme karşılığında emperyalist merkezlere teslim olunan bir döneme son veriyoruz

Türkiye'yi bölme dayatmalarına teslim olma dönemi bitti. PKK'ya haraç toplama yetkisi verme, PKK'yı meclise sokma dönemi bitti artık. Gelecekte bir yeri yok. Türkiye'yi Edirne'den Hakkari'ye kadar türk milleti yönetecek. Türk de biziz Kürt de biziz hepimiz Türk milletiyiz.

Buradaki bu kararlılık buradaki bu cesaret sizin bu kahramanca duruşunuz azminiz ve geleceğe umutla iyimserlikle bakışınız olağanüstü döneme girdiğimizin işaretleridir olağanüstü dönemlerde sıradan çözümler bitmiştir. Olağanüstü dönemlerde çözüm devrimcidir. çözüm devrimci olunca çözümün uygulayıcıları çözümün kahramanları Türk gençliğidir

Siz bu olağanüstü dönemin kahramanlarısınız. Türkiye'nin sorunlarıını kahramanlıkla çözeceği bir dönemin eşiğindeyiz. Siz ise o dönemin cesaraet fedakarlık kahramanlık birikimini Türkiye'de temsil eden kahramanlarısınız. Türkiye sorunlarını hep kahramanlarla çözmüştür. Kayalarla dağlarla yüz yüze geldiği zaman, kayaları dağları yarma destanıdır. Dağları eriteceğiz. Demircilerin önderliğinde, yani sizlerin önderliğinde Türkiye bu olağanüstü dönemden büyük çözümlerle çıkacak. Sizlere sonuna kadar güveniyoruz. Namık Kemallerden, Mustafa Kemallerden kalan emekçi programımıza sonuna kadar güveniyoruz. Altı ok bize ışık tutuyor

Cumhuriyetçiyiz, milliyetçiyiz, halkçıyız, devrimciyiz, laikiz, devletiçyiz. Devrimci olmayanlar meydana çıkmasın. Türkiye'yi yönetmeye talip olmasın. Devrimci olmayan çözümlerin iflas ettği bir dönemdeyiz.

Örneklerini önce iktidarda görüyoruz. Tayyip Erdoğan yönetimi tam anlamıyla çıkmazda. Ekonomisiyle çıkmazda, borç batağında bu yönetim. Hiçbir çaresi yoktur emekçi için,üreten için,vatan için. Onun karşısında yayınladıkları seçim bildirgelerine bakıyoruz Amerika'dan para dilenmek dışında bir çözmleri yok. Görüyoruz kürdistana özerklik vatandaşlıkta eşitlik adı altında milleti bölme, Dersim, Amerika'nın dayattığı bölünme programıyla Türkiye'nin karşısına çıkıyorlar.

Türkiye'yi PKK'yı hükümete alarak yönetme iddiası sıfır değerindedir, hiçbir değeri yoktur.

Millet adını kirleten bu unsurların PKK'yı hükümete getirme şansları imkanları yoktur.

Amerika da İsrail de onları hükümet yapamaz. Türkiye Amerika'nın İsrail'in artık doğrudan tehditi altında. Doğu Akdeniz'de, Ege'de görüyoruz. Türkiye'ye karşı ABD, İsrail, Yunanistan, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi namlularını Türkiye'ye çevirmişler.

Bu koşulllarda o 6. filoların namlusuyla Türkiye'de iktidar olmayı bekleyenleri hayal kırıklıkları ve iflaslardan başka hiçbir şey beklememektedir.

O yüzden hepimizin omuzlarında çok ağır sorumluluklar yüklenmiştir. biz bu görevi büyük devrimci önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ten aldık.

Şimdi milletimizden bağımsız başı dik Türkiye için yetki istiyoruz. Şu an Türkiye'nin yaşadığı süreç Vatan Partisi'ne iktidar olma sorumluluğu yüklüyor. Ülkemiz artık Atlantik'ten kopmuştur. Hiç kimse artık Türkiyemizi Amerika sistemine sokamaz.

Türkiye Avrasya'daki yerini alıyor. Türkiye Batı Asya'da Suriye'yle, Irakl'a, İran'la, Rusya'yla, Lübnanla Batı Asya'nın o mazlum milletleriyle birlikte Batı Asya birlikteliğini kuracaktır. Dünya söylüyor. Almanya'sından İngiltere'sine TÜSİAD'ına kadar dünyada herkesin gördüğü bir gerçek var, artık dünya ekonomisinin ağırlığı Asya'da. Dünya siyasetinin ağırlığı Asya'da, icatlar Asya'da, yapay zeka Asya'da, insanlığın geleceği Asya'da. Biz Atatürk'ün tabiriyle Asyai bir milletiz.

Türkiye bugün yalnız kendi hesabına değil aynı zamanda istiklal savaşı yıllarında olduğu gibi bütün mazlum milletler için dünyanın bütün emekçileri, bağımsızlık isteyenleri için onurlu tarihi bir görevi yapmaktadır. Sizler işte bu görevi omuzlarınıza aldınız. Türkiye bu olağanüstü dönemden olağanüstü çözümle, Vatan Partisi hükümetiyle çıkacaktır.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT