Reklam ajanslığını kardeş şirketimiz olan Bomba Fikir'in üstlendiği Van Kahvaltı Sarayı'nın Yönetim Kurulu Başkanı Halit Haliloğlu, "Bazı yabancı yatırımcıların görüşme talebi üzerine, geçtiğimiz günlerde DOHA ya gittik. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin pasaportunun ne kadar değerli olduğunu, Katar’lıların Türk’lere olan güvenlerini ve saygılarını bizzat yaşayarak görmek bana mutluluk verdi. Ayrıca  Sayın Büyükelçimizin ilgi ve alakaları, özellikle Türk markalarına olan sonsuz desteği ve  elçiliğimizin ticari ateşelerinin  rehberliğinde çok kapsamlı ve verimli görüşmeler yapma fırsatımız oldu. Özellikle doğal ve helal sertifikalı ürünlerimize  olan yoğun ilgiyi ve markamıza olan güveni ve bilinirliliği görmek güzeldi" dedi.

Akaryakıt fiyatları yine değişiyor Akaryakıt fiyatları yine değişiyor

Halitoğlu, "Ayrıca çok ilginç bir diyalog da yaşandı; tercüman eşliğinde markayı ve ürünleri anlatırken ,yatırımcı adaylarından birisinin ‘’ ben Van Kahvaltı Sarayı ürünlerinden tahin –pekmezi denedim ve çokta beğendim’’ demesi üzerine ürüne nasıl ulaştığını sorduğumda ise ‘’ oğlum Türkiye’de Üniversite okuyor şubenizde kahvaltı yapıp ürünlerden de satın aldığını söylediğini belirtti.

VAN KAHVALTI SARAYI G.C.C. ÜLKELERİNDE AÇILIYOR

Öncelikli hedeflerimiz arasında BAE (Birleşik Arap Emirlikleri) ile birlikte; ABU DABİ-DUBAİ-KATAR açacağımız mağazalarda yöresel ürünlerimizi tanıtmak hem istihdamı büyütmek, hemde  burda müşterilerimizin vazgeçilmez markası olmayı planlamaktayız diyen Halit Haliloğlu, "bununla birlikte açılacak olan her mağazamızda takriben 20 Türk çalışanın olması önceliklerimiz arasındadır. Açılacak olan mağazanın tahmini yatırım bedeli  1milyon dolar civarında olup, daha sonra bölgesel genel dağıtım merkezi oluşturulması olarak da 10 milyon dolar civarı olması öngörülmektedir" ifadelerine yer verdi.