1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Uslu'dan Aysal'a: Lafla dostluk olmaz!
Uslu'dan Aysal'a: Lafla dostluk olmaz!

Uslu'dan Aysal'a: Lafla dostluk olmaz!

Fenerbahçe Kulübü Genel Sekreteri ve Basın Sözcüsü Mahmut Uslu, HeberTürk TV'de Faik Çetiner'in sunduğu Spor Türk programına telefonla bağlandı.

A+A-

Mahmut Uslu, Galatasaray Başkanı Ünal Aysal ile yaşadığı "dostluk" polemiği ile ilgili şunları söyledi:
"Ben ortalığı karıştıracak bir açıklama yapmadım. Ünal Aysal şunları söylemişti, bana sayın demediği için ben de demiyorum, özür dilerim Galatasaray camiasından. Şunu söyledi: Ben kişisel hırslarımı, ihtiraslarımı da bırakırım yeter ki tarafsız bir sahada bir çay içelim, dostluk çayı... Herhalde taraftarları çağırıyor, buyursun taraftarlarla çay içmeye devam etsin. Benimkinde rencide edecek bir şey yok, dostluğun ne olduğunu hatırlattım. Bir de 'özür' ifadesi kullandım. İnsanlar, karşı kulübe bir şey olduğu zaman özür diler. Konuşmaları tekrar başkana çekmesi, şike ifadesi kullanması bunlar çok yanlış şeyler. Yeniden yargılanma yapılacak. Daha suç yokken ilan edilmez. Yoksa biz kimseyi tahrik etmiyoruz. Kötü günde, "Ateş üfleyerek sönmez" diye ifade kullanılmaz."

"Federasyonda çalışan 3 kişinin bize neler yaptığını biliyor artık herkes. Somut olarak biliniyor. Onlar işe alınarak dostluk olmaz. Yalanlıyorlar ama bu kişiler Papermoon'un arkasında yakalandılar biliyorsunuz. Federasyon 2. başkanının rakip kulübünün kritik günlerinde yaptığı görüşmeleri biliyoruz. Fenerbahçe zaten bunları aşmış durumda. Biz ona demiyoruz ki; Belçika'da şunu yapmışsın, gayrikanuni işlerin var, şu ülkelere giremiyorsun... Koskoca Galatasaray camiasının başındaki insana bunları söylemiyoruz. Bizim söylediğimiz şu, dostluk lafla olmaz. Bugün bir şey söyleyip, yarın başka şey söylenmez. İki yıldır şampiyon olmuyorduk, şampiyon olduk. İki yıldır da kupayı alamıyorduk, inşallah kupayı da alırız. Centilmenlik, dostluk içinde, problemsiz bir maç olur inşallah."

Uslu, konuşma üslubu ile ilgili sorulan soruya şöyle yanıt verdi:
"Ben milli takımlarda antrenörlük yaptım, devlette de çalıştım. Konuşma tarzımın sert olarak anımsanmasının nedeni de herkesin taraf olması. Beni bire bir dinlerseniz, hiçbir camiaya, kişiye, başkana karşı bir saygısızlığım olmaz. Biz sporcuyuz en azından. Kamuoyunda algı yönetimi yaptıkları için biz sivri dilli oluyoruz, bunlar normal. Tarih bunları yazacaktır."

Tecrübeli yönetici, Ersun Yanal'ın internete sızan ses kaydıyla ilgili ise şu sözleri kullandı:
"Bu vesileyle Ersun Yanal'ın beni kulüpte iki buçuk saat beklettiğini bilmiyorsunuz. Ben ikinci başkanım, bana randevu verip orada iki buçuk saat bekletmesi çok yanlış bir şeydi. İnternete düşen ses kayıtlarıyla ilgili her türlü çalışmayı yapıyoruz. Bir şey çıkarsa da açıklarız. Bu önemli bir konu çünkü. Fenerbahçe Kulübü olarak yanlış olan şeylere müdahale etmemiz gerekiyor. Ama kendi kararıdır. İstifa etmeye hakkı vardır. Biz krizi düzeltmeye çalışırız. Ama olmazsa da olmaz. Hayat devam ediyor."

"DİEGO'NUN KADRODA OLMAMASI İSMAİL KARTAL'IN KARARI"

Uslu, son olarak Diego'nun Süper Kupa kadrosunda yer almaması konusunda şöyle konuştu:
"Mesela lisans değil. Biz pazartesi itibariyle çıkaracak noktaya geldik. Kadroda olmaması İsmail Hoca'nın kararı. Biliyorsunuz sakatlıktan yeni çıktı, saha çok kötü diyorlar. Bu durumda kadroda olması doğru değil gibiydi zaten. Göndereceğimiz yabancılar pazartesi günü ayrılıyor." 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT