1. HABERLER

  2. ZEYTİN DALI HAREKÂTI

  3. TSK'dan flaş Afrin Harekatı açıklaması: Zeytin Dalı Harekatı başlamıştır
TSK'dan flaş Afrin Harekatı açıklaması: Zeytin Dalı Harekatı başlamıştır

TSK'dan flaş Afrin Harekatı açıklaması: Zeytin Dalı Harekatı başlamıştır

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Afrin Harekatı ile ilgili son dakika açıklamalarda bulundu.

A+A-

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Afrin Harekatı ile ilgili son dakika açıklamalarda bulundu. TSK'dan yapılan açıklamada Afrin Harekatı'nın adı "Zeytin Dalı Harekatı" olarak açıklandı.

TSK'dan yapılan açıklamada, "Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından, hudutlarımızda ve bölgede güvenlik ve istikrarı sağlamak maksadıyla, Suriye’nin kuzeybatısında Afrin bölgesinde, PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ’a mensup teröristleri etkisiz hale getirmek ve dost ve kardeş bölge halkını bunların baskı ve zulmünden kurtarmak üzere, 20 Ocak 2018 saat 17:00'dan itibaren “Zeytin Dalı Harekatı” başlatılmıştır.

Harekat, ülkemizin uluslararası hukuktan kaynaklanan hakları, BMGK’nin terörle mücadeleye yönelik özellikle 1624 (2005), 2170 (2014) ve 2178 (2014) sayılı kararları ve BM sözleşmesinin 51’inci maddesinde yer alan Meşru Müdafaa Hakkı çerçevesinde, Suriye’nin toprak bütünlüğüne saygılı olarak icra edilmektedir.

Harekatın planlama ve icrasında sadece teröristler ve bunlara ait barınak, sığınak, mevzii, silah, araç ve gereçler hedef alınmakta olup, sivil/masum kişilerin zarar görmemesi için her türlü dikkat ve hassasiyet gösterilmektedir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur." denildi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT