1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. TSK'da koronavirüsle mücadele karargahı kuruldu! Bakan Akar açıkladı
TSK'da koronavirüsle mücadele karargahı kuruldu! Bakan Akar açıkladı

TSK'da koronavirüsle mücadele karargahı kuruldu! Bakan Akar açıkladı

Milli Savunma Bakanlığı'nda (MSB), birlik ve karargahlarda salgınla ilgili önlem çalışmalarının yönetilip takip edildiği Koronavirüs ile Mücadele Merkezi kuruldu.

A+A-

Milli Savunma Bakanlığı'nda birlik ve karargahlarda salgınla ilgili önlem çalışmalarının yönetilip takip edildiği Koronavirüs ile Mücadele Merkezi kuruldu. "TSK'da tespit edilmiş koronavirüslü hastamız yok. Şu ana kadar bir vukuatımız olmadı, bundan sonra da bir vukuata sebebiyet vermeden görevlerimizi tamamlama çabasındayız" diyen Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, maske ve antibakterişel sıvı üretimini yükseltmeyi planladıklarını açıkladı. İşte Hulusi Akar'ın açaklamalarından satır başları...

ŞU ANA KADAR BİR VUKUATIMIZ OLMADI

- Şu ana kadar bir vukuatımız olmadı, bundan sonra da bir vukuata sebebiyet vermeden görevlerimizi tamamlama çabasındayız.

- (Maske, antibakteriyel sıvı) Üretimi yükselterek sadece TSK'nın değil, tüm halkımızın ihtiyaçlarını karşılamak için gayret gösteriyoruz.

- Ne tedbir varsa aldık. Mehmetçiğin güvende olması için ilgili arkadaşlarımla gece-gündüz gayret gösteriyoruz.

KORONAVİRÜS İLACININ MUADİLİNİ YAPABİLİRİZ

- Kimyagerlerimiz dünyada kullanılan ve koronavirüsle mücadelede fayda sağladığı belirtilen ilaçların muadillerini yapabileceğimizi söylediler.

- TSK bünyesinde koronavirüs aşısı geliştirilmesi için çalışmalar başlatıldı...

 COMMER'İN GÖREVLERİ

Bakanlık bünyesinde oluşturulan COMMER'de Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğüne bağlı personel de görev alıyor. Merkezdeki faaliyetlerle Milli Savunma Bakanlığı ile bağlı birlik, karargah ve kurumlarında salgına karşı gerekli korumanın oluşturulması amaçlanıyor. Türkiye ve dünyadaki tüm gelişmelerin yakından takip edildiği merkezde takip ve izlemenin yanı sıra planlama, yönetim ve yönlendirme fonksiyonları da yerine getiriliyor.

Merkezde, TSK'de alınan tedbirlerin uygulanma seviyeleri takip ediliyor, olası vakalara karşı alınacak tedbirler ve tıbbi planlamalar ile muhtemel hal tarzları geliştiriliyor. 24 saat esasıyla görev yapılan merkezden, kuvvet komutanlıklarının harekat merkezleri ile telekonferans yöntemi ile görüşülerek çalışmalar ve gelişmeler düzenli olarak değerlendiriliyor.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT