1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. TGB’den açıklama: "Kürdistan" referandumuna izin verilemez
TGB’den açıklama: "Kürdistan" referandumuna izin verilemez

TGB’den açıklama: "Kürdistan" referandumuna izin verilemez

Türkiye Gençlik Birliği (TGB), 25 Eylül’de Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) tarafından düzenlenecek referanduma yönelik yazılı basın açıklaması yayınladı.

A+A-

Türkiye Gençlik Birliği (TGB), 25 Eylül’de Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) tarafından düzenlenecek sözde referanduma yönelik yazılı basın açıklaması yayınladı. 

İkinci İsrail girişimine Türk gençliğinin sessiz kalmayacağını söyleyen  gençlik, sözde Kürdistan için bağımsızlık referanduma tepki olarak Habur sınır kapısının ve İncirlik Üssünün ABD’ye kapatılmasını istedi.

TGB Genel Merkezi yapmış olduğu açıklamada, ‘’Sözde bağımsız Kürt devleti girişimi, Türkiye’nin toprak bütünlüğünü de yok saymaktadır. Bu girişim engellenmediği takdirde bir sonraki hedef; Türkiye’nin toprak bütünlüğü olacaktır. Oy istedikleri sözde Kürdistan; Kars’tan Sivas’a, Adana’dan Hatay’a kadar ülkemizin topraklarını da kapsamaktadır. Açıkça Türkiye’nin toprak bütünlüğü tehdit edilmektedir! Hükümete çağrımızdır: Bölge güvenliğini, Türkiye’nin toprak bütünlüğünü tehdit eden bu girişime karşı ağır yaptırımlar uygulanmalıdır. Barzani’nin nefes almasını sağlayan Habur sınır kapısı derhal kapatılmalıdır! 15 Temmuz Amerikan destekli FETÖ’cü darbe girişiminde de aktif olarak kullanılan İncirlik Üssü derhal ABD’nin kullanımına kapatılmalıdır! Türkiye; Irak, İran ve Suriye ile sözde bağımsızlık referandumuna karşı birlikte hareket etmelidir. Bu hadsizliğe Türk gençliği sessiz kalmaz. İkinci İsrail girişimine Türkiye izin veremez!’’ dedi.

Açıklamanın tam metni:

SÖZDE BAĞIMSIZLIK REFERANDUMUNA İZİN VERİLEMEZ!

Türk kamuoyunun yakından takip ettiği üzere, 25 Eylül 2017 tarihinde Irak’ın kuzeyinde sözde ‘’Bağımsızlık referandumu’’ yapılacak. Özü itibariyle bölge ülkelerin toprak bütünlüğünü hedef alan ve ‘’Kukla Kürdistan’’ kurulmasını öngören ABD-İsrail destekli bu girişim, hem uluslararası anlaşmalara hem de Irak anayasasına aykırıdır. 

Amaç: ABD-İsrail Destekli ‘’Kukla Kürdistan’’ Kurmaktır!

Kurulmak istenen sözde bağımsız devlet bir Kürt devleti değildir. Kurulmak istenen devlet, ABD’nin ‘’Kukla Devlet’’ girişimidir. Yaratılmak istenen Irak ve Suriye’nin kuzeyini gasp ederek bölgede bir terör koridoru oluşturmaktır. Bölgede kaybeden ABD’nin on yıllardır planladığı projeyi, uzun yıllardır ABD taşeronluğu yapan Barzani hayata geçirmek istemektedir. 

Sözde bağımsız devlet girişimi İsrail’den de üst düzey destekler almaktadır. İsrail Başbakanı BenyaminNetanyahu, İsrail Adalet Bakanı AyaletShaked ve İsrail Genelkurmay Başkanı Yardımcısı YairGolan, sözde bağımsızlık referandumuna desteklerini açıkça beyan etmişlerdir. Bölgede ‘’İkinci İsrail’’ yaratmak isteyen bu girişim; emperyalist çıkarlara hizmet etmekte ve Kürtleri ABD çıkarlarına teslim etmektedir. 

Türkiye’nin Toprak Bütünlüğü Tehdit Altındadır!

Sözde bağımsız Kürt devleti girişimi, Türkiye’nin toprak bütünlüğünü de yok saymaktadır. Bu girişim engellenmediği takdirde bir sonraki hedef; Türkiye’nin toprak bütünlüğü olacaktır. Barzani’nin, reklam kampanyasında kullanılan görseller her şeyi gözler önüne sermektedir. Oy istedikleri sözde Kürdistan; Kars’tan Sivas’a, Adana’dan Hatay’a kadar ülkemizin topraklarını da kapsamaktadır. Açıkça Türkiye’nin toprak bütünlüğü tehdit edilmektedir! 

Sözde ‘’Kürdistan’’ Referandumuna Geçit Verilemez!

Türkiye Gençlik Birliği olarak, toprak bütünlüğümüzü alenen tehdit eden sözde ‘’Kürdistan’’ referandumunu tanımıyoruz. Gerçekleştiği takdirde sonuçlarını da tanımayacağız. 

Hükümete çağrımızdır: Bölge güvenliğini, Türkiye’nin toprak bütünlüğünü tehdit eden bu girişime karşı ağır yaptırımlar uygulanmalıdır. 
-Barzani’nin nefes almasını sağlayan Habur sınır kapısı derhal kapatılmalıdır!

-15 Temmuz Amerikan destekli FETÖ’cü darbe girişiminde de aktif olarak kullanılan İncirlik Üssü derhal ABD’nin kullanımına kapatılmalıdır!
-Türkiye; Irak, İran ve Suriye ile sözde bağımsızlık referandumuna karşı birlikte hareket etmelidir.

Bu hadsizliğe Türk gençliği sessiz kalmaz.
İkinci İsrail girişimine Türkiye izin veremez!

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT