1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. TGB, Gaffar Okkan’ı Diyarbakır’da anacak
TGB, Gaffar Okkan’ı Diyarbakır’da anacak

TGB, Gaffar Okkan’ı Diyarbakır’da anacak

Türkiye Gençlik Birliği, Gladyo tarafından düzenlenen saldırı sonucu şehit düşen Diyarbakır Emniyet Müdürü Gaffar Okkan’ı şehit olduğu yerde anacak.

A+A-

19 yıl önce düzenlenen hain saldırıda şehit düşen kahraman Emniyet Müdürü Gaffar Okkan’ı Diyarbakır’da anacak olan TGB, HDP Diyarbakır il binası önünde evlat nöbetinde tutan Diyarbakır Annelerini de eylemlerinin 143. Gününde destek ziyaretinde bulunacak.

“Gaffar Okkan’ın Yolunda Annelerin Yanında” sloganıyla düzenlenecek anmada TGB’liler, teröre karşı Gaffar Okkan gibi görev başında oldukları mesajını verecekler.

Ziyaretle ilgili açıklama yapan TGB Genel Başkanı Yıldırım Gençer şunları söyledi:

“Kahraman Emniyet Müdürümüz, şehidimiz Gaffar Okkan terör örgütü PKK’nın üzerine cesaretle ve kararlılıkla gitmişti. Bugün Diyarbakır Anneleri, Gaffar Okkan gibi korkusuzca HDP/PKK’ya karşı mücadele ediyor. Onların kararlılığı bize umut veriyor. Bugün Türk gençliği cesaretini Gaffar Okkan’dan, Diyarbakır Annelerinden ve kahraman Mehmetçiğimizden alıyor. Onların mücadelesini bizler de üniversitelere taşıyoruz. Milletçe el ele terörü bitireceğiz. Bütün kardeşlerimizi PKK’nın elinden kurtarana kadar annelerimize destek vermekten bir adım geriye atmayacağız.”

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT