Rize-Artvin Havalimanı Açılış Töreni'nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir uyarıda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rize-Artvin Havalimanı açılışında Rizeli ve Artvinli vatandaşlara ayrı ayrı seslendi. Uçakların boş gidip gelmemesi gerektiğini belirten Erdoğan, "Şimdi buradan Rizeli ve Artvinli hemşerilerime sesleniyorum, bu uçaklar boş gidip gelirse ne Rizeli'ye ne de Artvinli'ye yakışır" dedi.

Milyarderler, buzulların eridiği alanlara yatırım yapmaya başladı Milyarderler, buzulların eridiği alanlara yatırım yapmaya başladı

"HAVALİMANI SAYISINI 26'DAN 57'YE YÜKSELTTİK"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ülkedeki havalimanı sayısının AK Parti döneminde 26'dan 57'ye çıktığının altını çizerek, "Ülkemizin iftihar verici eserleri arasında yer alan Rize-Artvin Havalimanımızın hayırlı olmasını diliyorum. Eser ve hizmet siyasetimizin son örneği bu havalimanımız sıradan bir yatırım değildir. Dünyada deniz dolgusu olan 5 havalimanı bulunuyor. Rize-Artvin'le birlikte ikisi ülkemizdedir. Böylece ülkemizdeki toplam havalimanı sayısını 26'dan 57'ye çıkardık." dedi.

"UÇAKLAR DOLMALI Kİ GİDİŞ GELİŞLER ÇOK FARKLI ŞEKİLDE DEVAM ETSİN"

Uçakların dolu gidip gelmesinin önemine dikkat çeken Erdoğan, "Sıfırdan yapmışcasına yenilediğimiz havalimanları da var. Yaklaşık 5 yılda 4.4 milyar liralık yatırımla tamamlanan Rize Artvin havalimanı 3 bin metrelik pisti, yıllık 3 milyon yolcu kapasiteli terminaliyle gurur verici eser oldu. Şu anda uçaklarımız boş gidip geliyor. Rizeli hemşerilerimize sesleniyorum. Bu uçaklar boş gidip gelirse bu ne tabi Rizeli, Artvinli'ye yakışır. Bu uçaklar dolmalı ki gidiş gelişler çok farklı şekilde devam etsin." dedi.