1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Tahmazoğlu sözünü tutmadı
Tahmazoğlu sözünü tutmadı

Tahmazoğlu sözünü tutmadı

Şahinbey Belediyesi, Mavikent Oto Sanayi Sitesi içerisinde bulunan ve esnafın kullanımı için yapılan sosyal tesisi Milli Eğitim'e tahsis etti. Tahmazoğlu'nun önceki konuşmaları ile çelişen tahsis esnafın tepkisini çekti.

A+A-

Şahinbey Belediye Meclisi Ocak ayı ikinci toplantısı Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu başkanlığında yapıldı. 10 Maddenin görüşüldüğü mecliste 8 madde oy birliği ile kabul edilirken, 2 madde CHP grubunun ret oyuna karşın oy çokluğu ile kabul edildi.

CHP, TAHSİSE RET OYU VERDİ

CHP’li Belediye Meclis Üyesi Uğur Kalkan, Mavikent Oto Sanayi Sitesi içerisinde yer alan sosyal tesisin 1. ve 2. katlarının İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne tahsis edilmesine itiraz etti. Bölge esnafının ihtiyaçlarını karşılamak üzere yapılan sosyal tesisin kapalı olmasını eleştiren Kalkan, tesisin Milli Eğitim Müdürlüğü’ne tahsis edilmesi yerine esnaf için kullanılması gerektiğini söyledi. 

VERİLEN SÖZLER TUTULMADI

CHP’li Belediye Meclis üyesi Uğur Kalkan, Tahmazoğlu'nun daha önce verdiği sözleri tutmadığını belirterek, “Biz bütün esnafımızın, çalışanlarımızın daha iyi şartlarda bu şehre hizmet etmesini canı gönülden isteriz. Buradaki sosyal tesis yapılırken başkan olarak sizin bir açıklamanız var. Açıklamanızda, ‘Planladığımız sosyal tesisimiz de bitme aşamasına geldi. Alt katında fırını, kasabı, lokantası, burada çalışacak esnafımızın sosyal ihtiyaçlarını karşılayacak tesislerimiz tamamlandı. Bu tesisimiz 3 katlı, orta katta da yine sigortacılar, ekspertiz firmaları gibi hizmet verecek işyeri olarak kiraya vereceğiz. En üst katta da burada çalışan esnafın bir araya gelip toplantı yapabileceği 300 kişilik konferans salonu ve 7 sınıfımız olacak’ demişsiniz. Daha sonrasında Mavikent Sanayi Sitesi yönetimiyle bir takım sıkıntılar yaşandığını öğrendik. Bu sosyal tesis oradaki esnafa hizmet etmemeye başladı. Ben oradaki yönetim ve çalışanlarla görüştüğümde aylardır buranın elektrik ve suyunun kesik olduğunu söylediler. Sosyal tesis kapalı olduğu için oradaki esnaf eğitimlerini camide almak zorunda kalmışlardı. Buradaki sosyal tesisi esnaf için yaptıysak oradaki yönetimin kontrolünde, bu sosyal tesisin oradaki esnafa hizmet vermesinin daha doğru olacağını düşünüyorum. Bizim tahsislerle ilgili herhangi bir sıkıntımız yok ama bu tahsisle ilgili grup olarak ret oyu vereceğiz” dedi.

BURADA ÇIRAKLAR YETİŞECEK

Kalkan’a cevap veren Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, “Burayı mesleki eğitim için Milli Eğitim’e tahsis ediyoruz. Burada yetişecek çıraklar esnafa hizmet verecek. Yapmış olduğumuz bu uygulama esnafın faydasına olacak. Usule uygun şekilde esnafımızın kullanacağı şekilde tahsis edeceğiz” dedi.

İlgili madde CHP grubunun ret oyuna karşın oy çokluğu ile kabul edildi. (Kaynak: Gaziantep Güneş) 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT