1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Süleyman Soylu: Ey paralelciler, size sesleniyorum...
Süleyman Soylu: Ey paralelciler, size sesleniyorum...

Süleyman Soylu: Ey paralelciler, size sesleniyorum...

Soylu, “Ey paralelciler, size sesleniyorum: Hesap vereceksiniz, hesap” dedi.

A+A-

“Paralel yapının" Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve kendisinin de aralarında bulunduğu bazı isimler hakkında Lahey Adalet Divanına şikayette bulunduğunu belirten AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, "Ey paralelciler, size sesleniyorum: Dünyanın bir ucuna gitseniz de bu mahkemenin önünde hesap vereceksiniz, hesap" dedi.

Soylu, AK Parti Keçiören İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen İlçe Danışma Meclisi Toplantısı'nda gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

“10 AĞUSTOS BÜYÜK BİR ANADOLU DEVRİMİDİR”

Cumhurbaşkanı seçiminin yalnızca bir seçim olmadığını belirten Soylu, “Bu büyük bir devrimdir, bu millet devrimidir, bu Anadolu devrimidir, bu, bu coğrafyanın devrimidir. 10 Ağustos'ta biz sadece Sayın Cumhurbaşkanımızı, Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı, bu milletin oylarıyla beraber cumhurbaşkanı seçmedik. Biz bunun bilinci içindeyiz. Biz bu toprakların bütün medeniyetini yarına taşıyabilecek bir anlayışı o sandıktan yüzde 52 ile beraber çıkardık. O sandıktan sadece Recep Tayyip Erdoğan çıkmadı, 1071'de Anadolu'ya giren Sultan Alparslan çıktı, o sandıktan, Ertuğrul Gazi çıktı, Osman Gazi çıktı. O sandıktan sadece Recep Tayyip Erdoğan çıkmadı, o sandıktan Fatih Sultan Mehmet Han çıktı, o sandıktan Kanuni Sultan Süleyman çıktı, o sandıktan Abdulhamit çıktı, o sandıktan Abdülmecit çıktı, o sandıktan Gazi Mustafa Kemal çıktı, O sandıktan Adnan Menderes çıktı, rahmetli Özal çıktı, rahmetli Erbakan çıktı, bu milletin mağdurları çıktı, bu milletin mazlumları çıktı o sandıktan. Onun için 12 yıldır, Türkiye'de büyük uğraşı ortaya koyan AK Parti kadroları Allah'a şükürler olsun vesayeti sonlandırdılar” dedi.

"EY PARALELCİLER, SİZE SESLENİYORUM..."

Soylu, 10 Ağustos'ta verilen mücadelenin Türkiye'nin istiklalinin ve istikbalinin mücadelesi olduğunu kaydederek şöyle konuştu:

"Hiç merak etmeyin, bu ülkede çözüm süreci devam edecektir. Bugün gazetelerde yazıyor. Benim ismimle beraber Sayın cumhurbaşkanımızdan başlayarak Lahey Adalet Divanına bizi güya şikayet etmişler, bu paralelciler. Ey paralelciler, size sesleniyorum: Dünyanın bir ucuna gitseniz de bu mahkemenin önünde hesap vereceksiniz, hesap. Paralelle mücadele devam edecektir. Bunu bu güzel kadrolarla anlamlı kadrolarla gerçekleştireceğiz."

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT