1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Skandalların merkezi Şahinbey Belediyesi'nden şip-şak ihale
Skandalların merkezi Şahinbey Belediyesi'nden şip-şak ihale

Skandalların merkezi Şahinbey Belediyesi'nden şip-şak ihale

Olumsuz haberlerle gündemden düşmeyen Şahinbey Belediyesi, bu kez de akıllara durgunluk verecek bir ihale ile tepkilerin odağı oldu.

A+A-

Şahinbey Belediyesi, sözleşme süresi dolan Güneykent Spor Tesisleri’nin işletim hakkı için ihale açtı. Ancak ne ilginçtir ki, ihaleye katılacak firmalara başvuru evraklarını hazırlamaları için 2 saat süre verildi. İhaleye katılımı ve rekabeti kısıtlayan bu uygulama, ihaleye girmeyi düşünenlerin büyük tepkisini çekti.

GÖRÜLMEMİŞ, DUYULMAMIŞ İHALE ŞEKLİ

Mehmet Tahmazoğlu başkanlığındaki Şahinbey Belediyesi’nde gün geçmiyor ki problem olmasın. Şahinbey Belediyesi’nde bu kez de akıllara durgunluk veren bir ihaleye imza atıyor. Gaziantep Üniversitesi’nin hemen ilerisinde bulunan Şahinbey Belediyesi Güneykent Spor Tesisleri eski adıyla VIP HALI SAHASI’nın ihalesinin yapılması için karar alınan Şahinbey Belediyesi’nde şimdiye kadar görülmemiş duyulmamış bir şekilde ihaleye katılmak isteyen firmalar için 2 saat süre verildi.

İHALE OLDU BİTTİYE Mİ GETİRİLİYOR?

Uzun zamandır işletim halinde olan ve ihale süresi dolduğu için şu an kullanımda olmayan Şahinbey Belediyesi Güneykent Spor Tesisleri’nin ihalesine katılmak isteyen firmalar dün Şahinbey Belediyesi’ne gittiği anda büyük bir şok ile karşı karşıya kaldı. 20-25 gün önce kapanan Şahinbey Belediyesi Güneykent Spor Tesisleri’nin şartnamesinin çıkmasını bekleyen firmalar her gün takip ettikleri ve bekledikleri şartname için dün saat 11’de Şahinbey Belediyesi’ni arayarak yine son durumu sorguladılar. Şartnamenin çıktığını öğrenen ve apar topar belediyeye giden firmalar saat 2’ye kadar müdürün imzalamasını beklediler. Bu kez ihalenin saat 16.00’a kadar evrakların yetiştirilmesi gerektiği yönünde bilgi alan ve ihalenin de (12 Haziran Çarşamba günü) yapılacağı yönünde karar alındığını gören Şahinbey Belediyesi Güneykent Spor Tesisleri’nin ihalesine katılmak isteyen firmalar zamanın oldukça dar olduğunu söyleyerek bu duruma tepki gösterdiler.

İSTEDİĞİNİZ YERE BAŞVURABİLİRSİNİZ

Şahinbey Belediyesi’nde karşılaştıkları manzara karşısında tepkilerini dile getiren ve haklı olmalarına rağmen bu kez de yetkililerden “Biz böyle yapıyoruz. İstediğiniz yere başvurabilirsiniz” gibi sert çıkışlarda karşılaşan firmalar neye uğradıklarını şaşırdılar.

EVRAK YETİŞTİRMEK MÜMKÜN DEĞİL!

Yakından takip ettiği olayla alakalı haber merkezimiz büyük bir titizlikle konuyu araştırırken yaşanan bu olaylar ise yine “adrese teslim ihale” yapılacağı konusundaki şüpheleri de güçlendirmiş oldu. 2 saat içerisinde evrak yetiştirmenin mümkün olmadığı bir yerde Şahinbey Belediyesi’ndeki ihale konusundaki yetkili isimlerin bu şekilde bir zaman aralığı oluşturması sporseverlerinde tepkisini çekti.

2 SAATTE HAZIRLANACAK EVRAKLARIN LİSTESİ

Bugün saat 14.00’da yapılacak olan Şahinbey Belediyesi Güneykent Spor Tesisleri’nin ihalesi için dün saat 14.00’dan 16.00’a kadar süre veren Şahinbey Belediyesi’ndeki yetkililer 2 saatlik zaman dilimi içerisinde firmalardan deyim yerindeyse ışık hızı ile evrak yetiştirmelerini istedi.

İŞTE O SÜREÇ

1-Şartnameyi 100 TL verip satın alma

2-Şartname arkasındaki belgeleri doldurma

3-Kayıtlı olduğun odadan belge alma (1 saatte zor çıkıyor)

4-Dernek olanlar için dernekler masasından belge alınması lazım ( En az 2 günde çıkıyor)

5-Vergi borcu yoktur yazısı

6-Belediyeye borcu yoktur yazısı

7-16 bin 200 TL %3 teminat yatırman gerekiyor.

8-Makbuzlanması gerekiyor

9-Tüm bunlar yarım kapaklı bir dosyada hazırlayıp sunuluyor…

İHALEYE HANGİ FİRMALARIN KATILACAĞI MERAKLA BEKLENİYOR

Şartnameyi çıkardığı saatten itibaren firmalara 2 saatlik bir süre tanıyan Şahinbey Belediyesi’nde bugün saat 14.00’da yapılması planlanan ihaleye ise hangi firmaların evraklarını yetiştirdiği merakla bekleniyor. (Gaziantep Güneş- Çetin Karabıyık)

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT