1. YAZARLAR

  2. Münire Polat

  3. Sıradışı sıradanlar
Münire Polat

Münire Polat

Uzman Psikolog
Yazarın Tüm Yazıları >

Sıradışı sıradanlar

A+A-

İthaf olunmuş bir yazıdır.

Kafam allak bullak aslında. İnsanoğlu olarak nasıl olur da yeryüzünde hem “bir” hem binlerceyiz? Her birimiz kendi kendini dağlar kadar büyük görürken, nasıl da dağılıp toz oluyor bir rüzgârla? Birliktelikler nasıl da hayatın merkezinde başrol oynarken birdenbire tekliğe dönüyor?

Başarı; sıra dışı bir iş yapmış olmakla tanımlansa da, her sıradan insanın parmak iziyle dahi (eşsiz olmasından mütevellit)  başarıya imza atmış olduğunu savunurum hep. Kendi dünyalarımızda hepimiz özel ve özgünüz sıradanlaşıyor; birlikte olduklarımızın sırra kadem basmasına neden oluyoruz, sıra dışı olmaya çalıştıkça…

Dışımızdaki biz, içimizdeki bize yabancılaşıyor biraz da… Sıradan biri olduğunu idrak edenler sıra dışı bir şeyi kabul ettiriyor egosuna: “Sıradanız ve bu nedenle benlik ile bencillik arasındaki o ince çizgide kalmalıyız. İlişkilerimizde de sıradanın içindeki sıra dışılığı keşfedebilmeliyiz bana kalırsa. 

Yoksa aniden dönüşüverir beklentiler, hayal kırıklığına

Başarılar, tatmin olmayışa

Kalabalıklar, yalnızlığa…

Şimdi bu sıradan yazıyı okuyup akabinde sıra dışı bir şey yapalım ve kendimizi, bizimle olanları ve olmayanları, başarıları ve başarısızlıklarımızı yazalım bir kâğıda. “Hepsiyle evet HEPSİYLE BU YAZDIKLARIM BENİM; ONLARI OLDUĞU GİBİ SEVGİYLE KABUL EDEBİLİRİM!” diye ekleyelim sonuna.  Teşekkür edelim kendimize sıradan da olsa.

Sıradan bir yolculukta sıra dışı “an” ve an” lamları yakalamak umuduyla…

 

SOSYAL MEDYADAN TAKİP İÇİN;

Twitter.com/PolatMunire

İnstagram.com/psikologmunirepolat

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT