1. YAZARLAR

  2. Çiğdem Köymen

  3. Sıradaki Ben Olabilirdim...
Çiğdem Köymen

Çiğdem Köymen

Detail Haber / Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Sıradaki Ben Olabilirdim...

A+A-

Sizlerle geçenler de yaşadığım bir olayı paylaşmak istiyorum ilk yazımda…

Arkadaşımla buluşup hasret giderdikten sonra evimin yolunu tuttum .Oturduğumuz yere yeni taşındığımız için her 3 durağa bir şoföre ineceğim durağı hatırlatıyordum.Neyse aradan 40 dk falan geçti. Malum Ramazan, oruç ayı insanlık hali şoför ineceğim durağı söylemeyi unutmuş. Tüm yolcular inmiş otobüste bir ben kalmıştım . Tabi o anda benim aklımdan Özgecanlar, Cansular, Münevverler ve daha bir çok adı bilinmeyen sessizce bu dünyadan zorla alınan hayatları kaydırılan kadınlar geçiyor…Ciddi mana da korkmuştum …Özellikle Özgecan olayından çok etkilenmiştim. Her ERKEĞE potansiyel tecavüzcü gözüyle bakar olmuştum ki o anda benim durumum tamda Özgecan'ın o geceki durumuydu, tüm yolcular inmişti ve bi şoför bi ben vardık.Allah'tan bu dünyada hala iyi insanlar var . Şoför benim tedirgiliğimi anlamış olacak ki söze hemen girip:’’ Korkmayın bayan bizimde anamız ,evlatlarımız , bacımız var sizi sağ salim evinize indireceğim bu benim boynumun borcudur .‘’ dedi ve o an anladım ki aslında erkeklik ve adamlık arasında ince bir çizgi var .

cigdem-koytem.jpg

Toplum da iyi insanlar olduğu kadar kötü insanlar da var fakat hiçbir kötülük insanların hayatlarını ellerinden canice alacak kadar kötü olamaz .Önce tecavüze uğrayıp bu yetmezmiş gibi öldürülüp nehre atılmak ya da parçalara ayrılıp bavula konmak …Söyleyin ne kadar adil?

Bana,biz kadınlara bu korkuyu bile yaşatmanın kimseye hakkı yok siz ne kadar özgürseniz biz de o kadar özgürüz.Bir anlık haz için daha kaç can kayıp gidecek bu dünyadan? Daha kaç ailenin, ananın ciğeri yanacak ?Bir insan kolay yetiştirilmiyor hele bir kız çocuğu …Ailelerin el bebek gül bebek büyüttüğü kız çocuklarını değersiz bir eşya gibi kimsenin kullanıp atmaya hakkı yok! 

Ve saolsun şoför insanlık görevini yerine getirip beni sağ salim durağıma götürdü.İşte olay buydu o herşeyden önce  insan olduğunun farkında bir erkekti bir ADAMDI.Ve kadınların solmaması gereken bir çiçek olduğunu biliyordu…

Sözüm Türkiye’nin yarısına …Lütfen kadınlara hakettikleri değeri verin sövmeyin ,sevin, dövmeyin öldürmeyin ,yaşatın, özellikle istemedikleri şeylere maruz bırakmayın!

UNUTMAYIN kadınlar size Allah’ın EMANETİDİR...

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT