1. HABERLER

  2. MEDYA

  3. Şimşek'ten AA'ya yalanlama!
Şimşek'ten AA'ya yalanlama!

Şimşek'ten AA'ya yalanlama!

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Anadolu Ajansı'nın BDDK'nın 10 bankayla ilgili takip başlattığı haberini yalanladı.

A+A-

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Anadolu Ajansı'nı yalanladı mı? Bakan Şimşek'in BDDK'nın 10 bankayı takibe alındığına ilişkin haberlerin asılsız olduğuna yönelik açıklamaları kafaları karıştırdı. Aralarında Bank Asya'nın da bulunduğu bankalarla ilgili haberi yapan Anadolu Ajansı adına açıklama yapan Genel Müdür Kemal Şimşek ise haberin arkasında olduklarını duyurmuştu.

Bank Asya ile ilgili tartışmalar özellikle hükümetin ekonomiyle ilgilenen isimlerini tedirgin ediyor. Bankayla ilgili son olarak Anadolu Ajansı haber yapmış, BDDK'nın 10 bankayı takipe aldığını duyurmuştu. Ekonomi kulislerine bomba gibi düşen bu haberlerin ardından, bankaya el konulacağı iddia edilmişti. 


MEHMET ŞİMŞEK TEPKİLİ!

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ise NTV'de katıldığı televizyon programında, BDDK'nın 10 bankayı takibe aldığına ilişkin haberleri yalanladı. Şimşek, bu tür haberlerin asılsız olduğunu söylerken, "Bunlar kasıtlı, uydurma haberlerdir. Maalesef bunlar dönem dönem ortaya çıkabilir ama bunların cezası da ağırdır. Bankaların itibarı çok önemlidir"ifadelerini kullandı.

ANADOLU AJANSI: HABERİN ARKASINDAYIZ 

Mehmet Şimşek'in bu açıklamaları öncesi Anadolu Ajansı'na yönelik eleştirilere ajansın Genel Müdürü Kemal Öztürk, twitter aracılığıyla açıklama yapmıştı. Öztürk, haberle ilgili olarak Zaman ve Taraf'ı eleştirirken, haberin arkasında olduklarını yazmıştı. 

İşte o tweet;

185.20140912230105.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT