1. YAZARLAR

  2. Çiğdem Köymen

  3. Şehitler de ölür vatan da bölünür!
Çiğdem Köymen

Çiğdem Köymen

Detail Haber / Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Şehitler de ölür vatan da bölünür!

A+A-

Yandı…

Yüreğimiz yandı…

Analar kan ağladı yitip giden evlatlarının ardından…

Sessizlik…

Sessiz kalan devlet izleyici olan millet…

Uyutuluyoruz…

Hem de ne uyutulma ayakta ayakta!

Vatan sağolsun!

Siz sanıyor musunuz ki vatan böyle sağolacak? Bir nesil böyle şehit düşe düşe yok olacak! Elde ne vatan kalacak ne de evlatlar, analarının babalarının binbir emekle bu yaşlara getirdiği evlatlar… Bu vebal büyük, çok büyük!

Alıştık mı?

Artık o kadar etkilemiyor sanki, iki vah vah diyoruz geçiyor gidiyor gibi… Bağışıklık mı kazandık yoksa? Eyvahlar olsun bize,vahlar asıl bize!

Uyanın!

Ey bu topraklarda bu topraklar için yaşayanlar, kardeş gibi yaşamak isteyenler uyanın o derin uykunuzdan! Uyanalım kardeşler vatan elden gidiyor!

Suçlu kim peki?

Bu kadar çocuğu yetim, bu kadar kadını kocasız, bu kadar anayı evlatsız bırakanlar kim? Neymiş bu koltuk sevdası arkadaş, nasıl körleştiriyormuş insanı, nasıl çıkarıyormuş insanı insanlıktan…?

"Affet yavrum 18.000 liram yok" diyen anaların evlatları bu şehitler, yaşantıları fakir ama yürekleri zengin, yürekleri vatan aşkıyla yanıp tutuşan şehitler bunlar!

Şehitler ölmez vatan bölünmez! Yalan!

Şehitler de ölür vatan da bölünür yıllardır bu büyük yalanla avunduk, avutulduk vatan elden gidiyor hala bölünmez diyoruz aç gözünü aç!

Duyuyorum.

Neymiş efendim şehit haberleri görmek istemediği için haber izlemiyormuş bak bak bak vallahi pes. Ama şurda bir futbol maçı olsa sokakları inletirsiniz yazık be yazık! Hadi çıksana sokağa şehitler içinde! Ne de uyutulmaya meyilli bir milletmişiz pes doğrusu! Şehitlerin ahı boynumuza haberiniz olsun!

Biri de çıkıp yapmıyor açıklamasını, bu nasıl devlet? Devlet? Özür dilerim hala kurulamayan devlet demek istemiştim! Gündemde bir cemaat-hükümet çatışması almış başını gidiyor anca gündem işgali arka planda olanlar kimsenin umrunda değil gibi biri de çıkıp ya hu bu kadar şehit, bu kadar sivil ölümü var,belki bir o kadarı daha ölecek,ne olacak bu ülkenin hali demiyor!

Gerçekten soruyorum size; ne olacak bu ülkenin hali?

Sonumuz ne olacak? Karabulut gibi ülkemizin başına çöken bu lanet ne zaman ortadan kalkacak? Ne zaman analar evlatlarını askere gönderdiklerini gördüğü gibi geri döndüklerini de görecek? İnsan bu ölenler insan, başka bir şey değil! Yazık bu sivillere, yazık bu askerlere, yazık bize…

aa.jpg

Artık yeter! Bir kere de haberleri açtığımızda şehit haberi görmeyelim bir kere de memleketimin bilinmeyen yörelerinde yaşayan insanların mutluluk haberleriyle mutlu olalım, bunlar hayal değil sevgili vatanseverler, bunlar gerçek olabilecek şeyler peki bizim yapmamız gereken ne?

Birlik olmak!

El birliği ile bu kara bulutları defetmek, uyanmak o yıllardır süre gelen uykumuzdan, biz uyurken asker ölüyor, masum ölüyor, ama cellatlar yaşıyor… Asıl yaşamayı haketmeyenler yaşıyor, yaşatılıyor! Zaman artık gerekeni yapma zamanıdır! Gereken ne diye sormayın sakın!

RUHLARI ŞAD OLSUN...

twitter.com/cigdem_koymen

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT