1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Şehidin baba evi yürek parçaladı
Şehidin baba evi yürek parçaladı

Şehidin baba evi yürek parçaladı

​25 Ağustos'ta Bingöl'ün Karlıova ilçesi Çatak köyü kırsalında şehit olan Uzman Çavuş Emre Ateş'in baba evindeki görüntüler yürek sızlatıyor.

A+A-

25 Ağustos'ta Bingöl'ün Karlıova ilçesi Çatak köyü kırsalında şehit olan Uzman Çavuş Emre Ateş'in baba evindeki görüntüler yürek sızlatıyor. Korucu emeklilik maaşıyla geçinmeye çalışan şehidin babası Musa Ateş, düştüğü kredi batağında yaşam mücadelesi verirken eşi ve iki çocuğuyla birlikte kaldığı evi de bakımsızlık nedeniyle başına yıkılmak üzere. 

UZANACAK DEVLET ELİ BEKLENİYOR

Gaziantep'in İslahiye ilçesi Yeniceler Mahallesi'nde oturan şehidin ailesinin evi başlarına yıkılmak üzere. Korucu emekliliğinden aldığı ve çoğu kısmını çektiği krediye veren şehit babası Musa Ateş, kalan parayla ailesini geçindirmeye çalışıyor. Ancak aldığı maaşla geçim yapmakta zorlanan şehit babası Musa Ateş, kendilerine uzanacak devlet elini bekliyor. 

MAAŞIN ÇOĞU KREDİYE GİDİYOR

Şehit oğlunun gönderdiği parayla geçinen aile, oğullarının şehit olmasıyla birlikte zor günler geçirmeye başladı. Ailenin üzerine kayıtlı herhangi bir kayıtlı ya da kayıtsız taşınır taşınmaz mal bulunmazken, korucunun emekliliğinden alınan 1300 lira maaşın da çoğu çekilen krediye ödeniyor. (Kaynak: Memohaber.com)

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT