1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. SANKO'da bayrak değişimi! Adil Konukoğlu dümene geçti
SANKO'da bayrak değişimi! Adil Konukoğlu dümene geçti

SANKO'da bayrak değişimi! Adil Konukoğlu dümene geçti

Adil Sani Konukoğlu, SANKO Holding Yönetim Kurulu Başkanı olarak göreve geldi.

A+A-

Zeki Konukoğlu’nun ardından 1 Temmuz İtibariyle Sanko Holding Yönetim Kurulu başkanlığına gelen Adil Sani Konukoğlu, 6 yıl boyunca holding çatısı altındaki şirket ve sektörlerin dijital dönüşümüne ve yeni teknolojilere adapte olmasına yön verecek projelere odaklanacak.

Holding bünyesinde görev yapan 5’inci kuşak temsilcilerine bu konuyla ilgili önemli bir sorumluluk veren Konukoğlu, bu gençlerin profesyonellerin de desteğini alarak yapay zeka, makine öğrenmesi ve dijitalleşme gibi farklı başlıklarda holdingi geleceğe taşıyacak inovatif süreçlere yöneldiklerini belirtiyor.

Covid-19'un etkilerini yaşadığımız ve ‘yeni normal’ olarak adlandırılan bu dönemde 2020 yol haritanızı nasıl belirlediniz? Sorusuna Konukoğlu, “ SANKO Holding; tekstil, çimento, enerji ve ambalaj olarak 4 ana sektöre odaklanmış durumda... Ama genel olarak bakıldığında 11 farklı sektörde ve taşeronlarla birlikte 14 bin çalışana sahibiz. 100’ün üzerinde ülkeye ihracat yapıyoruz. En önemli pazarımız ise Avrupa… Özellikle tekstil ayağında tüm dünyaya yayılmış bir ağımız var. 20’nin üzerinde ülkede ofisimiz ve temsilcilerimiz bulunuyor. 2020 yılında yönetim kurulu başkanlığını devralacağım için 2019’dan bu yana bütçe adına sıkı bir çalışma içerisindeydik. Ama beklentimiz böyle bir pandemi ile karşılaşmak değildi. Farklı projelerimiz için 250 milyon dolar yatırım öngörmüştük. Bu yatırımı devam ettireceğiz ve taviz vermeyeceğiz. Üçüncü ve dördüncü çeyrekten umutluyum” diye cevap verdi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT