1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Şampiyonlar Attraction'da buluşacak
Şampiyonlar Attraction'da buluşacak

Şampiyonlar Attraction'da buluşacak

Türkiye’nin en güçlü 13 insanı, Attraction Fitness’in davetlisi olarak Gaziantep’e geliyor.

A+A-

Vücut geliştirmede defalarca Türkiye şampiyonlukları kazanan sporcular, Gaziantep’te vücut geliştirme ve fitness sporuna gönül verenlerle buluşacak.

Arzu Yılmaz ve Seydi Ali Tunca ortaklığında kurulan Attraction Fitness Gaziantep’te bir ilke imza atıyor. 2 Aralık 2018 Pazar günü Türkiye şampiyonu olan 13 sporcu kente gelerek sporcu ve sporseverlerle buluşacak. Onlarla sohbet edip bilgiler verecekler. Attraction Fitness Salonu’nda gerçekleştirilecek olan etkinlik, sporcular arasında da heyecan yarattı.

Gaziantep’e Attraction Fitness’i kazandıran ortaklardan birisi olan Seydi Ali Tunca, 8 yıl önce hizmete girdiklerini söyledi. Vücut geliştirme, fitness, kilo alma-verme, grup dersleri plates, zumba eğitimlerin verdiklerini belirten Tunca, “İnsanların hedeflerine yönelik belli bir antrenman programına sokulup vücutlarının istedikleri şekle sokulduğu bir ortam yaratıldı” dedi.

BÖYLESİ GÖRÜLMEDİ

Gaziantep’te görülmemiş bir program düzenlediklerini belirten Tunca, “Türkiye şampiyonu olmuş dünyada dereceler elde etmiş 13 sporcuyu kentimize getireceğiz. Önümüzdeki hafta Pazar günü hayata geçirilecek. O gün imza günü olacak. İsteyen sporseverler gelip fotoğraf çektirecek ve tanışma imkanı bulacak. Bunlara şampiyon olan bayan sporcular da dahil. Gaziantep için de çok önemli bir şans olacak. Bu spora gönül verenler heyecanla bekliyor. Etkinliğimize tüm halkımız davetlidir” ifadelerini kullandı.

HER YAŞA UYGUN SPOR

Vücut geliştirmeye ve fitnessa başlama yaşının 15-16 yaş grupları olduğuna dikkat çeken Tunca, “Biz insanları kendi evindeymiş gibi doğal ortamda çalıştırıyoruz. Kendini bilen bilgili bir antrenör yoksa sporcuyu doping batağına sürükleyebilir. 6 ay adaptasyon süreci var. Daha sonra antrenörler eşliğinde orta ve ileri seviye antrenman programlarıyla vücut geliştirme sporcusu olabilirler. Fitness’in güzel bir yanıda ömür boyu yapılabiliyor olması. O yüzden diğer fitness bir numara. Ama Avrupa ülkelerine göre sporda çok gerideyiz. Gaziantep Türkiye’nin büyük şehirlerine göre fitness alanında gerisinde kalıyor. Herkes spor yapsın diye fiyatları düşürdük. Salon olarak kuruluş yıl dönümümüz nedeniyle 1 yıl kayıt yaptıran herkese 1 yıl da biz hediye veriyoruz. Bu da aylık 41 TL gibi cüzi bir rakama denk geliyor. Bizim amacımız sağlıklı bir Gaziantep nesli yetiştirmek” dedi.

YELPAZE ÇOK GENİŞ

Arzu Yılmaz ise çok genç bir yelpazeleri olduğunu söyledi. Yılmaz, “Lise öğrencisi de 70 yaşındaki emeklisi de bayanı da gelebiliyor. Her kesime hitap edebilen, vücut rahatsızlıkları olan insanların da yapabileceği bir spor. Bizim çalışma sistemimiz kişiye özel antrenman sistem. Kişilerin spora başlamadan önce vücut ölçüleri ve fiziksel ölçüleri alınıyor. Gelenlerin ölçülerine ve istediğine bağlı olarak antrenman programı çıkarılıyor. Kadınlar genellikle kilo vermek, erkekler de kilo vermek için nadiren de olsa kilo almak için gelenler de var. Vücut geliştirme sporunu ilerleteyim diye gelenler çok az. Biz gelen üyelerimize hep söylüyoruz. Spor şart ve bunu diyetle desteklemek zorundayız. İkisi birleştiğinde sonuç almamak gibi bir durum söz konusu değil” şeklinde konuştu.

İnsanları spora teşvik etmek için çok güzel çalışmalar yaptıklarının altını çizen Yılmaz konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

“Biz sporu teşvik etmek için güzel çalışmalar yapıyoruz. İnsanlar genellikle sıkılır ve yorulur. Spor yapmak zordur. Başlarda ağrılar olabilir. Bilinçli yapmadıkları takdirde sıkılır ve sporu bırakırlar. Bizler sürekli olarak hediyeler dağıtıyoruz. Kampanyalar düzenliyoruz. Ortam çok önemli. Özellikle bayanlarımızın rahat edeceği bir spor ortamı. Salonumuzun sadece bayanların, faydalanacağı özel saatleri mevcut. Bu tabi ki bayan antrenörlerimiz eşlinde gerçekleşiyor.

Bizler bu şekilde çalıştığımız için geri dönüşümler alıyoruz. Buraya geldiklerinde evlerine geliyor gibi geldiklerini söylüyorlar. Salonumuzda birebir eğitimler, özel derslerde isteğe göre verilmekte. Fakat kişiler özel dersler almasa da herkese birebir eğitim verilmektedir. 6-7 antrenör ile kişiye özel antrenman programları ile sonuç odaklı çalışıyoruz. Kişi buraya geldiğinde yağ ve kas oranı çıkarılır, herkese aynı program verilmez. Gaziantep’te bunu yapan nadir salonlardan birisiyiz. Bizler kişiye özel programlarla sporcuya programı öğretene kadar antrenörler bizzat ilgilenirler. Bir ay sonunda yine ölçü alınır, değişiklik olup olmadığına bakılarak yeni program yazılır.

Seydi Ali Tunca kimdir?

4.Kademe Vücut Geliştirme ve Fitness Baş Antrenörü

3.Kademe Tenis Kıdemli Antrenör

2.Kademe Bilek Güreşi Antrenörü

1.Kademe Halter Antrenörü

1.Kademe Tekerlekli Sandalye Basketbol Antrenörü

1.Kademe Bowling Antrenörü

1.Kademe Çim Holeyi Antrenörü

Spor Masörlüğü (GSGM)

Personal Training Eğitmen Eğiticisi

Bronz Brove Cankurtaran

Grup Dersleri Eğitmeni (Zumba, Spinning , Crunch, Quick Shape, vb)

Vücut Geliştirme, Fitness ve Bilek Güreşi Milli Takım Antrenörü

Milli Sporcu

Bilek Güreşi Uluslararası Senior Hakem ve Merkez Hakem Komite Üyesi

Vücut Geliştirme ve Fitness Ulusal Hakemi

Vücut Geliştirme Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu Eğitim Kurulu Üyesi

Beden Eğitimi Öğretmeni

2 Üniversite Mezunu (İlk Üniversite: Gazi Üniversitesi Antrenörlük Eğitimi Bölümü. İkinci Üniversite: Ahi Evran Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü)

Yüksek Lisans: Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü, Antrenman ve Hareket Bilimleri Programı Mezunu.

Arzu Yılmaz kimdir?

Kademe Vücut Geliştirme ve Fitness Antrenörü

-169 cm Bikini Fitness Ankara Bölge Şampiyonu (2017-2108)

-169 cm Bikini Fitness TÜRKİYE 6.sı (2018)

 Ankara Bölgesi Yılın Sporcusu (2018)

Bilek Güreşi İl Hakemi

Personal Trainer

Zumba ve Pilates Eğitmeni

(Kaynak: Telgraf Gazetesi - Sedat Torun)

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT