1. YAZARLAR

  2. Soner Acar

  3. Sahi Kurban Bayramı neydi?
Soner Acar

Soner Acar

Detail Haber / Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Sahi Kurban Bayramı neydi?

A+A-

Öncelikle bizleri mübarek Kurban Bayramına ulaştıran Alemlerin Rabbi olan Allah-u Teala'ya şükürler olsun.Bu vesile ile tüm Müslüman aleminin bayramını tebrik eder esenlikler dilerim.

Bayrak inmesin,ezanlar susmasın ve özgürce güven ile yaşamamız için canları pahasına gece gündüz nöbet tutan tüm güvenlik güçlerimizin bayramını özel olarak kutlarım.

Toplumları ayakta tutan bazı özel günler vardır.Bu özel günlerin en önemlilerinden olan kurban bayramını maalesef yeni nesil tam bir bilinçle bilemeden yetişiyor.Müslümanların üzerine farz olan bu dini bayramımız sayesinde akraba ilişkilerinin güçlenebildiği,dargınlıkların son bulabildiği,evine ancak yılda bir kez et girebildiği bazı insanlarımıza ikramda bulunabilmektir.

Sahi kurban bayramı ne demekti?

İşte cevabı; 'Onların etleri ve kanları asla Allah’a ulaşmaz. Fakat O’na sizin takvanız (Allah’a karşı gelmekten sakınmanız) ulaşır. Böylece onları sizin hizmetinize verdi ki, size doğru yolu gösterdiğinden dolayı Allah’ı büyük tanıyasınız. İyilik edenleri müjdele.) '  Gerek modaya gerek kozmetiğe gerek ise vb.şeylere harcadığımız paranın üçte birini etrafımızdaki muhtaç insanlarımıza versek inanın fakir kalmaz ve toplumumuz o zaman daha yaşanabilir bir hal alır.Yarının ne getireceğini bilemeyiz.Bu sebeble kimseyi hor görmeden ahlak ve erdem sahibi birer kişiliğe sahip olarak toplumumuzu muasır medeniyetler seviyelerine çıkaralım.

Akrabalarımızı daha çok ziyaret etmeye gayret gösterelim.Komşularımızla iyi geçinelim ve evlatlarımızı ahlak sahibi bireyler olarak yetiştirelim.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT