İran'ın başkenti Tahran'da İslami ölçüde başörtüsü takmadığı gerekçesiyle dövülerek hayatını kaybeden 22 yaşındaki Mahsa Amini'nin ölümüyle başlayan protestolara Selahattin Demirtaş'tan destek geldi. Edirne'de F tipi kapalı cezaevinde bulunan Selahattin Demirtaş'ın destek mektubunu, eşi Başak Demirtaş sosyal medya hesabından paylaştı.

HÜCRE ARKADAŞI DA SAÇLARINI KAZITTI

Deprem bölgesini ziyaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan muhalefete sert sözler Deprem bölgesini ziyaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan muhalefete sert sözler

Mektubunda Mahsa Amini'nin ölümünü yüreğinin en derininde hissettiğini söyleyen Selahattin Demirtaş, hücre arkadaşı eski Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Adnan Selçuk Mızraklı'nın da kendisiyle birlikte saçlarını kazıttığını yazdı.

"DİRENEN İRAN HALKININ YANINIZDAYIZ"

Demirtaş mektubunda şu ifadelere yer verdi: "Baskı ve zulme karşı direnmek sadece kadınların sorumluluğu değildir. Kadınların cesurca öncülük yaptığı eşitlik ve özgürlük mücadelesine destek vermek ve İran'da özgürlük için direnen halkın yanında olduğumuzu belirtmek için hücre arkadaşım Dr. Selçuk Mızraklı'yla beraber bugün saçımızı kazıttık. Bütün zulüm, zorbalık düzenleri halkın direnişi karşısında er geç yıkılacaktır. Direnenlere bin selam olsun. Mahsa Amini'ye Allah'tan rahmet ailesine ve halkımıza baş sağlığı ve sabır diliyor, selamla birlikte dayanışma duygularımızı iletiyorum." ifadelerine yer verdi.

Selahattin Demirtaş, Mahsa Amini protestolarına destek için saçlarını kazıttı!

Selahattin Demirtaş'ın son hali

İşte o mektup:

Selahattin Demirtaş, Mahsa Amini protestolarına destek için saçlarını kazıttı!

Selahattin Demirtaş'ın eşi tarafından sosyal medya'da paylaşılan mektubu