Rusya'nın Sibirya bölgesinde 17 yolcusu olan An-28 tipi uçak, radardan kayboldu. Uçağın radardan kaybolduğunda Sibirya'nın Tomsk şehri üzerinde olduğu bildirildi.

 

Geçtiğimiz hafta Rusya'nın Kamçatka bölgesinde yolcu taşıyan AN-26 tipi uçakla planlanan zamanda iletişim kurulamadığı belirtilmiş, helikopter ve uçaklarla bölgede yapılan arama-kurtarma çalışmaları sonucunda uçağın enkazı Palana kentinde bulunan havalimanına 4 ila 5 kilometre uzaklıkta tespit edilmişti. Havalimanına inişe geçtiği esnada bir tepeye çarpan uçaktaki yolcu ve mürettebatın tamamı hayatını kaybetmişti.

17 YOLCU TAŞIYORDU

Yunanistan'ın Adalar'ı silahlandırmasıyla ilgili ABD'den itiraf gibi açıklama Yunanistan'ın Adalar'ı silahlandırmasıyla ilgili ABD'den itiraf gibi açıklama

Yaşanan üzücü olay sonrası bu kez de Rusya'nın Tomsk bölgesinde bir uçak radardan kayboldu. Gelen son bilgilere göre Kedroviy şehrinden Tomsk bölgesine uçan yolcu uçağı, acil durum sinyali verdi ve radardan çıktı.

ARAMA-KURTARMA EKİPLERİ GÖNDERİLDİ

Özel bir hava yolu şirketine ait olan AN-26 tipi uçakta 4'ü çocuk 17 kişinin olduğu öğrenilirken, Rus haber ajanslarının geçtiği haberlerde bölgeye arama-kurtarma ekiplerinin gönderildiği bilgisine yer verildi.

SIK SIK KAZALAR YAŞANIYOR

Rusya'da son yıllarda havacılık düzenlemelerinde sıkça yenilemeye gidilse de, eski uçakların yaygın kullanımı sebebiyle hala sıklıkla uçak kazaları meydana geliyor.