1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Rektör Gür sert konuştu: Veremeyecek hiçbir hesabım yok!
Rektör Gür sert konuştu: Veremeyecek hiçbir hesabım yok!

Rektör Gür sert konuştu: Veremeyecek hiçbir hesabım yok!

Gaziantep Üniversitesi'nde öğretim üyesi eşlerinin ve akrabalarının farklı görevlerde buraya atandığı iddiaları sosyal medyanın ana gündemi oldu. GAÜN Rektörü Ali Gür bu iddialara sosyal medya hesabından cevap verdi.

A+A-

Gaziantep Üniversitesi'nde öğretim üyesi eşlerinin ve akrabalarının farklı görevlerde buraya atandığı iddiaları sosyal medyanın ana gündemi oldu. GAÜN Rektörü Ali Gür bu iddialara Twitter hesabından cevap verdi.

Üniversitelerarası anlaşma yapmak üzere Endonezya’da bulunduğu ve saat farkı olduğu için sosyal medyada hakkında yapılan iftira ve linç kampanyasından geç haberdar olduğunu belirten Rektör Ali Gür, “2 Ağustos 2016 yılında rektörlük görevine atandığımdan günümüze kadar 432 si Öğretim üyesi (yeni atama veya unvanda yükselme), 100 ü öğretim elemanı (araştırma görevlisi veya öğretim görevlisi) olmak üzere toplam 532 kadro ilana çıkmıştır. Dolaşıma sokulan listenin aksine verdiğim listede de görüldüğü üzere sadece 4 personel benim rektörlüğüm zamanında atanmıştır. 1 tanesi personelimiz değildir. Diğerleri de daha önce atanmıştır. Rektörlük dönemimde 532 kadronun 4 tanesine bir öğretim üyesinin yakını girmiş. Havacılık ve Uzay Bilimler Fakültesinde bulunan GÖV kardeşlerin atanma tarihleri listede açık olarak yer almaktadır. Benim rektörlük dönemim ile hiçbir ilgileri bulunmamaktadır. Geçmişte üniversitemiz kadrosunda yer alanları hukuken ayırmak mümkün olmadığına göre biraz insaf. 3,5 yıllık rektörlük dönemimde tüm akademik atamalarda hukuk ve hakkaniyet üzerine işlem yaptım. Bahsedilen 4 akademik personelin de atamaları tamamen hukuk ve ilan şartları çerçevesinde yapılmıştır. Rektörlüğüm döneminde ilana çıktığım kadroların 532’sinin 4’üne bir öğretim üyesinin yakını hakettiği ve şartları tuttuğu için atanmış olmasına rağmen kasti olarak böyle yalan ve iftiralar üreterek büyük bir kurumu karalamak akıl, izan ve ahlak ile bağdaşmaz. 3,5 yıllık rektörlük dönemimde hak ve adaletten ayrılmadan açık ve şeffaf bir yönetim sergiledim. Yanlışa bulaşmadım ve kendimden emin olduğum için de atılan iftiralara ve yazılan yalan haberlere kulak asmadım. Veremeyecek hiçbir hesabımız bulunmamaktadır.” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT