1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Ramazan öncesi Bartın’da ekmeğe zam yok
Ramazan öncesi Bartın’da ekmeğe zam yok

Ramazan öncesi Bartın’da ekmeğe zam yok

Bartın Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Barış Özkan, vatandaşın alım gücü ve esnafın talepleri doğrultusunda çalışmalarını şekillendirdiklerini...

A+A-

Bartın Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Barış Özkan, vatandaşın alım gücü ve esnafın talepleri doğrultusunda çalışmalarını şekillendirdiklerini belirtti.

Ramazan ayı öncesinde bir müjde niteliğinde bir haber de veren Özkan: "Biliyorsunuz her Ramazan ayı yaklaşırken ekmek tarifeleriyle ilgili süreçler oluyor. Bu süreçlerde esnaflarımızın, fırıncı arkadaşlarımızın talepleri oluyor. Tabi bu süreç içerisinde bizlerde fırıncı arkadaşlarımızla görüştük ve onların taleplerini dinledik. Onlarla belirli bir çalışma yaptık. Bu çalışmaları yaparken de sadece Bakkallar Odası olarak değil Ticaret Odası, Birlik, Tarım İl Müdürlüğü ve Ticaret Bakanlığının temsilcileriyle beraber çalışmalar yürütülüyor. 250 gr ekmek biliyorsunuz 1 TL 25 kuruştu. 300 gr ekmekte 1 TL 50 kuruştu. Bakanlığın talebiyle beraber şimdi bunun yanına ekmek israfının önlenmesi için 200 gr ekmek 1 TL'den satışlara çıkacak. Yani raflarda bundan sonra 200 gr 1 TL'lik ekmeklerde olacak. Tabi yazılar yeni geldi, karar alındı. Fırıncı arkadaşlarımıza bu yazıları dağıtacağız. Birde büyük ihtimalle Ramazan'dan önce bu sene Bartın'da ekmeğe zam yok. Yani aynı tarifeden devam edecek. Hatta 200 gr ekmek bazında 1 TL olarak devam edecek. Fiyat tarifelerinde ki süreç aynı şekilde devam ediyor. Ekmek bazında böyle bir çalışmamız var şu anda. Bakkallar Odası, Ticaret Odası, Birlik, Tarım İl Müdürlüğü ve Ticaret Bakanlığının ortak almış olduğu karar doğrultusunda bu süreç. Resmi yazıları da çıktı elimize ulaştı. Bizde bu yazıları fırıncı arkadaşlara ulaştıracağız" dedi.

İHA

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT