1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Putin'den Suriye açıklaması: Başardık!
Putin'den Suriye açıklaması: Başardık!

Putin'den Suriye açıklaması: Başardık!

Vladimir Putin, 'Suriye’de operasyon başlatırken önümüze koyduğumuz görevi yerine getirdik. Genel olarak evet, istediğimizi başardık' ifadelerini kullandı.

A+A-

Brezilya’daki BRICS Zirvesi’nin ardından basın toplantısında konuşan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, “Rusya, Şam’daki meşru hükümete destek yönünde aktif eylemleri başlattıktan sonra Suriye’nin neredeyse yüzde 90’ı teröristlerden özgürleştirildi” dedi.

Amaçlarının, Suriye’den Rusya’ya çok sayıda eğitilmiş ve deneyimli örgüt mensubunun geçmesini önlemek olduğunu söyleyen Putin, şunları belirtti:

“Bu anlamda görevimizi yüzde 100 yerine getirdiğimizi iddia edemeyiz ama genel olarak evet, istediğimizi başardık. Suriye’de operasyon başlatırken önümüze koyduğumuz görevi yerine getirdik.”

Tüm ülkelerin, örgüt mensuplarının Suriye’den çıkarak onların topraklarına geçme riski ile karşı karşıya olduğunu söyleyen Putin, “Bu özellikle Avrupa ülkeleri için geçerli. ABD için de böyle bir tehlike var. Tüm ülkeler tehlikede, bu yüzden çabaları birleştirmek lazım” ifadelerini kullandı.

IŞİD'e karşı mücadelede ABD’nin de katkısı olduğunu belirten Putin, “Katkı var. Bunu kabul etmeli ve doğrudan söylemeliyiz. Başkan Trump’ın da katkısı var” dedi.

Etiketler : , , ,
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT