1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. PKK'nın gücü iki çobana yetti
PKK'nın gücü iki çobana yetti

PKK'nın gücü iki çobana yetti

Türk Ordusu’nun PKK'nın üst düzey ismi Diyar Garip Muhammed’i etkisiz hale getirmesinden sonra Kandil’den ‘Cezalandırın’ talimatı geldi. PKK, biri engelli iki çobanı öldürdü. Çobanın ağabeyi, ‘Kardeşim kuşlara bile zarar vermezdi’ diyerek terör örgütüne i

A+A-

PKK’lılar, Şırnak’ta Geçitboyu Köyü'nün Herbuş yaylasında hayvan otlatan iki çobanı başlarından silahla vurarak öldürdü. Dün memleketlerinde toprağa verilen çobanlardan birinin zihinsel engelli, 40 yaşındaki Abdülhakim Demir, diğerinin 35 yaşında, altı çocuk babası Vali Çevik olduğu belirlendi.

 

Demir’in ağabeyi emekli güvenlik korucusu Mehmet Salih Demir, kardeşinin kaçırıldıktan sonra öldürüldüğünü kaydederek şunları söyledi:

"Benim kardeşim engelliydi. Raporu vardı. Köyün çobanıydı, kendi ekmeğinin derdindeydi. Hiç kimseye bir zararı dokunmuyordu. Kuşlara bile zarar vermezdi. Bu alçak teröristler dün gelip benim kardeşimi hayvanların yanında yakalamışlar. 200 metre ileriye götürüp öldürmüşler. Kalleşçe öldürmüşler. Kafalarına silah dayayıp öldürmüşler."

Şırnak Valisi Mehmet Aktaş, iki vatandaşın kanlarının yerde kalmayacağını söyledi ve teröristlerin etkisiz hale getirilmeleri için bölgede operasyonun başlatıldığını açıkladı.

BU ZULÜM KARŞILIKSIZ KALMAZ

Geçitboyu Köyü'nün Herbuş Yaylası’nda hayvan otlatırken teröristlerin kaçırdığı ve silahla öldürdüğü çobanlar Abdulhakim Demir ve Vali Çevik, hayvan otlatmaya çıkmışlardı. Uzun süre iki çobandan haber alamayan yakınları meraya indi. Çobanlar silahla başlarından vurulmuş halde ölü bulundu. Dün sabah Şırnak Devlet Hastanesi’ndeki otopsinin ardından cansız bedenleri ailelerine teslim edilen çobanlardan Demir’in cenazesi Geçitliboyu Köyü'ndeki camide kılınan namazın ardından gözyaşları arasında toprağa verildi. Altı çocuk babası Çevik’in cenazesi ise Silopi İlçesi'nde defnedildi. Demir ailesine taziyelerini ileten Vali Mehmet Aktaş, teröristlerin etkisiz hale getirilmeleri için bölgede operasyonun başlatıldığını ifade etti:

"Dün eli kanlı terör örgütü çocuklarının rızkı için ekmeğinin peşinden koşan iki çobanı hunharca katletti. Suçsuz günahsız iki masum insanımızın daha önce yaptığı gibi, daha önce masum insanlarımızı katlettiği gibi yine katletti. Ama şu iyi bilinsin ki bu kan yerde kalmaz. Bu zulüm bu vahşet karşılıksız kalmaz."

‘KÜRT KÜRT’Ü ÖLDÜRÜR MÜ!’

"Biz terör örgütlerini lanetliyoruz" diyen ağabey Demir, şunları söyledi:

"Ben 23 yıl koruculuk yaptım. Üç amcam bugüne kadar şehit oldu. Köyümüzde de o kadar şehit ve gazimiz var. Benim kardeşimin kimseye zararı dokunmazdı. Engelli kimliği cebinde dağlarda çobanlık yapardı. Benim kardeşimin silahı falan yoktu. Kardeşim çok gariban bir kişiydi. Dünyadaki tüm insanları öldürseniz, en son bunu öldürürsünüz. O kadar gariban bir kişiydi. Benim kardeşim hiç kimseye bir zarar vermedi. Ne köylülere ne de başka bir kimseye zarar vermemiştir. Bütün köy benim kardeşimin ölümüne üzüldü. Sanki kendi kardeşleri ölmüş gibi üzüldüler. Çünkü zararsız biriydi. Konuşmazdı. Benim kardeşim 6 yıllık evli ve çocuğu yok. Dün bu teröristler orada kaç insan görseydi, hepsini öldürürlerdi. Fırsat bulsalardı; kadın, çocuk kimi görselerdi öldürürlerdi. Onlarda vicdan, iman yok. Böyle gariban bir insanı nasıl öldürürsünüz? Bunların Kürt davası ile ilgilisi yok. Kürt, Kürt’ü öldürmez. Bu Kürtlük davası değil. Madem ben ve sen Kürt’üz neden beni öldürüyorsun? Bunların Kürtlük ile alakaları yok. Başka gayeleri var." (Kaynak: Aydınlık)

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT