1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Perinçek'ten Erdoğan'a: Suriye düşmanı siyasetten vazgeçin
Perinçek'ten Erdoğan'a: Suriye düşmanı siyasetten vazgeçin

Perinçek'ten Erdoğan'a: Suriye düşmanı siyasetten vazgeçin

ABD ve İsrail'in Suriye'deki kimyasal sadırı yalanına ilişkin Vatan Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Doğu Perinçek'ten açıklama geldi.

A+A-

ABD ve İsrail'in Suriye'deki kimyasal sadırı yalanına ilişkin Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'ten açıklama geldi.

Teoman Alili'nin sunduğu Ulusal Kanal Ana Haber Bültenine telefonla bağlanan Perinçek, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ABD yalanına verdiği desteği sert bir dille eleştirdi.

Perinçek'in konuşmasından satırbaşları şöyle:

"Tayyip Erdoğan yönetiminin tutumu ancak gafletle karşılanabilir. Savaşı önlemek istiyorsak ABD'ye karşı bölge ülkeleriyle birlikte bir tutum almamız gerekiyor. Hükümeti de Tayyip Erdoğan'ı da bu konuda ciddi davranmaya davet ediyoruz. Bu tutumlar bölgede Erdoğan'a karşı güvensizlik yaratıyor.Çin, Rusya gibi ele ele verdiği devletler de ona güvenmiyor. Biz bir an evvel Tayyip Erdoğan hükümetinden kurtulmak durumundayız. Vatan Partisi bu koşullarda Türkiye'yi yönetir, savaşın dışında tutar. Bölgesel birlikteliğin içinde olur. Buradan AKP'ye ve Tayyip Erdoğan'a çağrıda bulunuyorum, inatlarla, kişisel komplekslerle, ciddiyetsiz, oynak siyasetlerle hiç kimsenin Türkiye'nin güvenliğini tehlikeye atmaya hakkı yok. Onun için Türkiye derhal ABD'yi itidale çağırmalı, bu saldırgan tutumlarından vazgeçmeye çağırmalı. Derhal Suriye aleyhtarı kampanyaya son verilmeli. Ve Türkiye hükümeti derhal Suriye düşmanı siyasetlerden vazgeçmeli"

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT