1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Perinçek'ten çağrı: Herkes ABD'nin Suriye'ye saldırısına karşı görev alsın
Perinçek'ten çağrı: Herkes ABD'nin Suriye'ye saldırısına karşı görev alsın

Perinçek'ten çağrı: Herkes ABD'nin Suriye'ye saldırısına karşı görev alsın

Vatan Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Doğu Perinçek, Suriye'deki son gelişmeleri değerlendirdi.

A+A-

Vatan Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Doğu Perinçek, Amerika ve İsrail'in saldırı hazırlığında olduğu Suriye'deki son gelişmeleri böyle değerlendirdi.

Ulusal Kanal'a konuşan Perinçek, "ABD ve İsrail Suriye'ye saldırırsa Türkiye tarafsız kalamaz" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AKP hükümetini de eleştiren Perinçek, Suriye düşmanlarının Türkiye'yi yönetemeyeceğini vurguladı.

Amerika'nın Irak ve Libya saldırıları için kullandığı yalanları hatırlattı. "Suriye'de de yalan söylüyorlar" dedi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ı ve AKP hükümetini de uyardı. Sert konuştu. Suriye düşmanlığı yapanların Türkiye'yi yönetemeyeceğini vurguladı.

Vatan Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Doğu Perinçek, Amerika ve İsrail'in saldırı hazırlığında olduğu Suriye'deki son gelişmeleri değerlendirdi.

"Savaş istemiyoruz" dedi Perinçek. Ancak Amerika saldırırsa "Türkiye kayıtsız kalamaz" da dedi. Çünkü, Suriye'den sonra hedefin Türkiye olduğunu söyledi.

Suriye'yi hedef alan hükümeti olduğu kadar Amerika ve İsrail yalanlarına çanak tutan Türk basınını da sert eleştirdi Doğu Perinçek. "Amerikan basını oldular" dedi.

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'na yakın Karar Gazetesi'ne ise ayrı bir başlık açtı Perinçek. Davutoğlu'nun görevden alınması sonrası Amerika'dan gelen açıklamayı hatırlattı.

Türk Milleti'ne çağrı yapan Vatan Partisi Lideri, herkesi Amerika'nın Suriye saldırısına karşı görev almaya çağırdı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT