1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Perinçek'e bir beraat daha... Konu: Adil Öksüz
Perinçek'e bir beraat daha... Konu: Adil Öksüz

Perinçek'e bir beraat daha... Konu: Adil Öksüz

Vatan Partisi Genel Başkanı Dr. Doğu Perinçek aleyhinde Samsun İlkadım Belediyesi eski Belediye Başkanı Erdoğan Tok ile AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş’ın hakaret suçlamasıyla açılan davada beraat kararı çıktı.

A+A-

Vatan Partisi Genel Başkanı Dr. Doğu Perinçek, partisinin İstanbul il binasında 29 Mart 2019'da yaptığı basın açıklamasında, "Adil Öksüz gibi bir kişinin kaçabilmesi, Türkiye için bir güvenlik sorunu olmanın ötesinde ABD merkezli tertiplere karşı bir savunma sorunudur" ifadelerini kullanmış, o dönem basına yansıyan Fuat Köktaş ve Ertuğrul Tok hakkındaki iddiaların araştırılması konusunda yargı organlarına çağrıda bulunmuştu. Bu ifadeler sonucu kendilerine hakaret edildiğini iddia eden Tok ve Köktaş şikayette bulunmuştu.

2019053017521819_t54j8kl4kmdmr2cqpttj4g81f31.jpg

'40 YILDIR FETÖ'YLE MÜCADELE EDİYOR'

Samsun 12. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davada Doğu Perinçek’in avukatlarının yaptığı savunmada, “Müvekkil, 40 yılı aşkın bir süredir kesintisiz bir biçimde FETÖ isimli ihanet çetesine karşı mücadele eden bir siyasetçidir. FETÖ Ana Davası ve Akıncı Üssü davalarında mağdur sıfatıyla katılan olması, müvekkilin yargılama konusu açıklamayı yapmaktaki kastının, mağdur ve müştekiye hakaret etmek olmadığının en önemli delilidir” ifadeleri kullanılmıştı.

Hakaret suçlaması ile açılan davanın 30 Mayıs 2019 tarihli celsesinde hakim, söz konusu ifadelerin suç teşkil etmediğinden bahisle, Perinçek’in beraatine karar verdi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT