1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Perinçek, Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırıyı kınadı
Perinçek, Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırıyı kınadı

Perinçek, Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırıyı kınadı

Vatan Partisi lideri Dr. Doğu Perinçek, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelen saldırıyı kınadı. Perinçek 'Bölücü ve sözüm ona İslamcı terör örgütlerini Türkiye’mizin üzerine süren küresel efendiler, ülkemizde kamplaşmalar ve düşmanlıklar kışkırt

A+A-

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara'da katıldığı şehit cenazesinde bir grubun saldırısına uğradı. Vatan Partisi Genel Başkanı Dr. Doğu Perinçek'ten de Kılıçdaroğlu'na yapılan fiziki saldırıya ilişkin bir açıklama geldi.

Saldırıya ilişkin yazılı bir açıklama yapan Perinçek, 'Bugün şehit cenazesinde CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelen saldırıyı kınıyoruz. Bölücü ve sözüm ona İslamcı terör örgütlerini Türkiye’mizin üzerine süren küresel efendiler, ülkemizde kamplaşmalar ve düşmanlıklar kışkırtmak için tertiplere başvurmaktadırlar.' dedi.

Perinçek'in açıklaması şöyle:

Sayın Kemal Kılıçdaroğlu

CHP Genel Başkanı

Bugün şehit cenazesinde size yönelen saldırıyı kınıyoruz. Geçmiş olsun.

Bölücü ve sözüm ona İslamcı terör örgütlerini Türkiye’mizin üzerine süren küresel efendiler, ülkemizde kamplaşmalar ve düşmanlıklar kışkırtmak için bu tür tertiplere başvurmaktadırlar.

ABD ve İsrail güdümlü PKK ve FETÖ terör örgütlerine karşı ve aynı zamanda denizlerimizden ve sınırlarımızdan gelen tehditlere karşı omuz omuza vermemizin millî bir görev olduğu koşullarda yaşıyoruz. Hele bu durumda böylesi saldırıların iç cephede bölücü etkiler yaratacağı konusundaki duyarlılıkları paylaşıyoruz.

Saygılarımla.

Doğu Perinçek

Vatan Partisi Genel Başkanı

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT