1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Perinçek Başbağlar'ı unutmadı
Perinçek Başbağlar'ı unutmadı

Perinçek Başbağlar'ı unutmadı

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, 5 Temmuz 1993'te PKK tarafından katledilen köylülerimiz için Erzincan Valisi Ali Arslantaş ve Kemaliye Başbağlar Köyü Muhtarı Ali Akarpınar’a mesaj gönderdi.

A+A-

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, 5 Temmuz 1993 tarihinde PKK tarafından katledilen köylülerimiz için Erzincan Valisi Ali Arslantaş ve Kemaliye Başbağlar Köyü Muhtarı Ali Akarpınar’a mesaj gönderdi.

Başbağlar'daki anma törenlerine Vatan Partisi'ni ve Doğu Perinçek'i temsilen, Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Öncü Kadın Genel Başkanı Meltem Ayvalı, Kardeşlik Bürosu Yöneticisi Murat İnce, Vatan Partisi Öncü Kadın Genel Yönetim Kurulu Üyesi Melek Güvenç ve Vatan Partisi Öncü Gençlik Genel Yönetim Kurulu Üyesi Yiğitalp Yurdakul katıldı.

Perinçek’in gönderdiği mesaj şu şekilde:

Sayın Ali Arslantaş

Erzincan Valisi

Erzincan

Sayın Valimiz,

2 Temmuz 1993 günü aydınlarımız Sivas Madımak’ta FETÖ Terör Örgütü’nün tertibiyle yakıldı ve üç gün sonra Kemaliye Başbağlar’da köylülerimiz PKK Terör Örgütü tarafından kurşuna dizildi.

FETÖ ve PKK terör örgütlerinin ikisi de Amerika ve İsrail planları içinde Türkiyemizi hedef almışlardır. 15-16 Temmuz 2016 Darbe girişimi, işte O Sivas ve Başbağlar katliamlarının devamıdır.

Türkiyemiz bugün Devletiyle, Ordusuyla ve Polisiyle, PKK’yı ve FETÖ örgütünü vatan toprağından ve sınır boylarımızdan temizlemektedir.

Sayın Valimiz,

Başbağlar şehitlerimiz vatan topraklarında, gönüllerimizde ve yüreğimizde kök salmıştır.

Şehitlerimizi rahmetle anıyoruz.

Biz Kemaliyeliler vatanımız için canımızı vermeye her zaman hazırız.

Vatan savaşlarında yüzyıllardır verdiğimiz şehitler bizlere örnek olmuştur.

Herkes toprak için şehit olur, biz Kemaliyeliler kayalar uğruna şehit oluruz.

Vatanımızın bütünlüğü ve yurdumuzda huzur ve kardeşlik için devletçe ve milletçe verdiğimiz topyekun mücadele kesin başarıya ulaşacaktır.

Milletimize, Devletimize, Ordumuza ve Polisimize güveniyoruz ve kararlıyız.

Sizin kişiliğinizde Erzincanlı yerdeşlerimi, Kemaliyeli kardeşlerimi ve Başbağlar köylümüzü saygıyla selamlıyorum.

Saygılarımla.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT