1. YAZARLAR

  2. Tuğçe İşini

  3. Pandemi ve Eğitim
Tuğçe İşini

Tuğçe İşini

Eğitimci- Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Pandemi ve Eğitim

A+A-

Eğitim denince akla her durumda hazır olmak geliyor. Artık bu pandemi, yerelden kurumsala farkı gözler önüne açık ve net serdi.

Nasıl çalışmalıydık?
Nasıl eğitim almalıydık?
Okul neydi?
Öğretmen ne kadar önemliydi?

Hepsi birer soruymuş aslında. "Her şey güzel olacak" derken geldiğimiz durum bizi kendimize getirmiştir. Umarım bu süreçte çocuk oyuncağına dönen sınav tarihleri en çok pandemi sürecinde gelecek kaygısı yaşayan çocuklarımıza oldu ne yazık ki emekleri emanetimizken ne ara oyuncağımız oldu düşünmeden edemiyor insan.

Neyse ki, yavaş yavaş normalleşme sürecindeyiz de herkes kendiyle iç muhasebesini bitirmiştir diye umut ediyorum

Artık önümüze bakmalı ve bundan sonrası için çocuklarımızın eğitimine en doğru karar nasıl verilir bunu sorgulamayalıyız.

Karar verirken dünyanın her türlü hali var diye düşünüp çocuklarımız için en iyisini yapmalıyız. Eğitim bedeli hayat olan bir süreçtir şakaya gelmez. Mezuna kalan yani sınava hazırlığı iki yıla yayan öğrenciler bu durumun ne kadar riskli süreçlere gebe olduğunu avantajları olduğu kadar dezavantajlı bir süreç olduğunu göz önünde bulundurmalıdır.

Gençler bizim geleceğimiz ve eğitim her şeyin başı bu yüzden bu konuda amacı ticaret değil gerçekten eğitime gönül veren eğitimcileri online süreçte evinden elinden geleni yapan meslektaşlarımın da hakkı ödenmez unutmayalım ki bugünün alkışlanan sağlıkçıları bizim gurur kaynağımız olduğu kadar öğretmenlerimizin de eseridir.


SOSYAL MEDYADA TAKİP İÇİN;

İnstgram.com/tugce_isini

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT