1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Pakistan, Şahin 1-A balistik füzesini başarıyla test etti
Pakistan, Şahin 1-A balistik füzesini başarıyla test etti

Pakistan, Şahin 1-A balistik füzesini başarıyla test etti

Pakistan, Perşembe günü nükleer başlık taşıma kapasiteli Shaheen (Şahin) -1A karadan karaya balistik füzenin başarılı bir uçuş testini gerçekleştirdi.

A+A-

-The Economic Times tarafından yayımlanan makalenin çevisi M5 tarafından yapılmıştır.

 

Pakistan ordusu yaptığı açıklamada, “Test uçuşu, silah sisteminin belirli tasarım ve teknik parametrelerini yeniden doğrulamayı amaçlıyordu” dedi.

Ancak ordu, füzeyle ilgili herhangi bir teknik detay paylaşmadı.

Uçuş testine, Stratejik Planlar Bölümü Genel Müdürü Korgeneral Nadeem Zaki Manj; Korgeneral Muhammed Ali, Ordu Stratejik Kuvvetler Komutanlığı Komutanı ve stratejik örgütlerin biliminsanları ve mühendisleri katıldı.

Biliminsanlarını ve mühendisleri uçuş testinin başarılı bir şekilde yürütülmesinden dolayı tebrik eden Manj, onların teknik becerilerini, özverilerini ve bağlılıklarını takdir ettiğini ifade etti.

Cumhurbaşkanı Arif Alvi, Başbakan Imran Khan ve üst düzey ordu yetkilileri de biliminsanlarını ve mühendisleri bu başarıdan dolayı tebrik etti.

Mart ayında, silahlı kuvvetler, nükleer kapasiteli Şahin 1-A orta menzilli balistik füzenin başarılı bir test başlatmasını gerçekleştirmişti. Bu füzenin 900 km menzili vardı.

 

Kaynak: The Economic Times

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT