1. HABERLER

  2. ZEYTİN DALI HAREKÂTI

  3. Özel Kuvvetler Afrin şehir merkezine girmeye başladı
Özel Kuvvetler Afrin şehir merkezine girmeye başladı

Özel Kuvvetler Afrin şehir merkezine girmeye başladı

CNN Türk'ün geçtiği son dakika haberine göre TSK'ya bağlı Özel Kuvvetler Afrin ilçe merkezinde operasyona başladı.

A+A-

Türk Silahlı Kuvvetleri'ne bağlı Özel kuvvetler'in Afrin ilçe merkezine girdiği ve operasyona başladığı öğrenildi.

Gece yarısına doğru Afrin merkezine Özel Kuvvetlerle birlikte, komandolar ve ÖSO birlikleri bir çok noktadan girdi. Zaman zaman çatışma yaşandığı gelen bilgiler arasında.

TOPÇU VE İHA DESTEĞİ

Özel Kuvvetler birliklerinin Afrin'e girmeye başlaması ile birlikte bir çok noktaya topçu ateşi başladı. Obüsler daha önceden tespit edilen noktaları ateş altına aldı. Silahlı İHA'lar da nokta atışı yapıyor.

AFRİN'İN KUŞATILMASI TAMAMLANMIŞTI

Afrin’den gün içinde gelen son bilgilere göre 'Doğu' ve 'Batı' cephesi birleşti ve böylece doğudan ve batıdan gelen birlikler buluştu. TSK’dan yapılan açıklamada “Afrin harekât alanında doğudan batıya ve batıdan doğuya ilerleyen birlikler Afrin kuzeyinde buluştular.” denildi.

ZEYTİN DALI' İÇİN TAKVİYE BİRLİKLER SEVK EDİLDİ

Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Suriye sınırında konuşlu birliklere takviye amaçlı gönderilen askeri araçlar, Hatay'dan huduttaki birliklere sevk edildi.

Hudutlar ile bölgede güvenlik ve istikrarı sağlamak, Afrin'de YPG/PKK-DEAŞ mensuplarını etkisiz hale getirmek, halkı terör örgütü üyelerinin baskı ve zulmünden kurtarmak amacıyla Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından 20 Ocak'ta başlatılan Zeytin Dalı Harekatı devam ediyor.

Harekat kapsamında, Türkiye'deki çeşitli birliklerden gönderilen, aralarında tankların da yer aldığı askeri araçlar, Hatay'ın Reyhanlı ve Hassa ilçesine ulaştı.

Araçlar, güvenlik önlemleri altında sınır birliklerine sevk edildi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT