1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Numan Kurtulmuş dikkat çeken açıklama! Erdoğan'ın üzerindeki yükü alacak kadrolar
Numan Kurtulmuş dikkat çeken açıklama! Erdoğan'ın üzerindeki yükü alacak kadrolar

Numan Kurtulmuş dikkat çeken açıklama! Erdoğan'ın üzerindeki yükü alacak kadrolar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, AK Parti Genel Başkanlığını bırakacağı iddiaları kulislere yansırken, Numan Kurtulmuş'tan dikkat çeken bir açıklama geldi.

A+A-

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayip Erdoğan'ın, AK Parti Genel Başkanlığını partisinden bir isme bırakacağı iddia edilmişti.

SELVİ: GÜVENDİĞİ İSME BIRAKACAK

İktidara yakın yazarlardan Abdulkadir Selvi, geçtiğimiz günlerde Hürriyet gazetesindeki köşe yazısında, "AK Parti kongresi yaklaştıkça şu tartışmayı daha sık yapacağımız anlaşılıyor: Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı ile AK Parti Genel Başkanlığı’nın bir arada olmasından dolayı memnun olmaması, bu nedenle kongrede genel başkanlıktan ayrılarak AK Parti Genel Başkanlığı’nı güvendiği bir isme bırakacağı şeklindeki iddialar." ifadelerini kullanmıştı.

YARKADAŞ: BU NUMAN KURTULMUŞ OLABİLİR

Gazeteci Barış Yarkadaş ise KRT TV'de katıldığı bir programda, "Şuanda AK Parti kongresine hazırlanıyor. Tayyip Erdoğan, bu kongrede partili cumhurbaşkanlığı tartışmasından çıkmak için, yerini daha ılımlı bir isme bırakmayı düşünebilir. Bu Numan Kurtulmuş olabilir, Süleyman Soylu'nun ismi söyleniyor ama ben ona ihtimal vermiyorum." iddiasını gündeme getirmişti.

KURTULMUŞ: ERDOĞAN'IN ÜZERİNDEKİ YÜKÜ ALACAK KADROLAR

Bu tartışmalar devam ederken Hürriyet yazarı Fatih Çekirge'ye konuşan AK Parti Genel Başkanvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, AK Parti'nin büyük kongresi ve teşkilatlarındaki değişime ilişkin, "Küresel lider Erdoğan’ın üzerindeki yükü alacak kadrolar” ifadelerini kullanarak iddiaya yeni bir boyut kazandırdı. 

Çekirge'nin "Numan Bey, kongreleri tamamladınız. Şimdi büyük kongre geliyor. Önce şunu sorayım: Teşkilatta nasıl bir değişim oldu?" sorusuna Kurtulmuş, şu yanıtı verdi;

Burada iki önemli şey var. Birincisi, kadrolarımızda yüzde 70 gibi yüksek bir oranda yenilenme ve gençleşme oldu. Yönetimde kadınların oranı arttı. İkincisi, kongrelerimizde geçmişte görev yapmış il ilçe başkanlarımız, milletvekillerimiz de bulundular. Böylece tam bir kucaklaşmayla, bayram havasıyla gerçekleşti kongreler. Bu çok önemli bir moral ve enerjidir.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT