Gelen son dakika haberlerine göre ABD’nin New York şehrindeki Brooklyn bölgesinde bir metro istasyonunda silahlı saldırı yaşandı. Açılan ateş sonucu en az 13 kişinin yaralandığı ve metroda patlayıcıların olduğu aktarıldı.

Saldırının, Sunset Park’ta 36’ıncı caddede metro istasyonunda yerel saatle 08.30 sıralarında meydana geldiği belirtildi.

İsveçli gazetecinin sorusuna sinirlenen İbrahim Kalın, röportajı yarıda kesti İsveçli gazetecinin sorusuna sinirlenen İbrahim Kalın, röportajı yarıda kesti

Görgü tanıklarının ifadesine göre saldırganın yüzünde gaz maskesi vardı. Olay yerinden gelen ilk fotoğraflarda yerde yatan yaralılar olduğu görülüyor.

Bir emniyet yetkilisi de polisin gaz maskeli ve işçi yelekli bir adamı aradığını söyledi.

BİRDEN FAZLA KİŞİ VURULDU

Metro seferlerinin durduğu ve en az altı kişinin vurulduğu aktarıldı. New York itfaiyesi ise, Brooklyn metro istasyonunda birden fazla kişinin vurulduğunu ve bölgede patlayıcılar tespit edildiğini söyledi.

Saldırının ardından bölgeye çok sayıda ambulans sevk edildi. Olayın terör saldırısı mı yoksa bireysel bir saldırı mı olup olmadığıyla ilgili incelemeler devam ediyor.

Ayrıntılar geliyor...