Geçtiğimiz yıl içerisinde yeni oyun platformunu devreye sokan Netflix, hedeflerininin piyasanın en iyisi olmak olduğunu açıkladı.

Dünyanın en popüler video akış sistemi olan Netflix, geçtiğimiz yıl verdiği sürpriz bir kararla platformda yer alan dizi ve filmlere bir de oyun sekmesini eklemişti. Şimdilik sadece mobil platformlarda kullanılabilen bu oyunlar için, son olarak Microsoft Xbox departmanının patronu olan Phil Spencer’dan dahi övgüler alan Netflix Gaming için yeni bir açıklama geldi.

Netflix’in yatırımcılarla yaptığı özel bir toplantıda söz alan şirket CEO’su Reed Hasting, bu sektörde sadece var olmak için adım atmadıklarını ve oyun sektörünün en iyisi olma hedefiyle yola çıktıklarını açıkladı.

Netflix, uzun süredir baklenen Squıid Game 2. sezon için resmi açıklamayı yaptı. CEO tarafından yapılan açıklama başka sürprizlere de gebe.

NETFLİX CEO'SU İDDİALI KONUŞTU

Bildiğiniz üzere Netflix, geçtiğimiz yılın Kasım ayında 5 yapımlık küçük bir oyun skalasıyla yeni hizmetini devreye sokmuştu. Aktif abonelerin yararlanabildiği bu hizmet sayesinde kullanıcılar, bir grup mobil oyuna herhangi bir ekstra ücret ödemeden erişebiliyorlar. En başta Stranger Things: The Game, Stranger Things 3: The Game, Card Blast, Teeter ve Shooting Hoops’ın yer aldığı liste, an itibarıyla 190 ülkede, hem Android hem de Apple cihazlarda oynanabilir durumda.

Geçtiğimiz aylarda hizmetin Netflix’in mevcut aboneleri için hiçbir zaman ekstra abonelik ücreti ödemeden kullanılabileceğini ve hiçbir oyunda reklam gösterilmeyeceğini taahhüt eden Netflix yönetiminin platformla ilgili planları ciddi gibi görünüyor.

Son olarak hisse sahipleri ve yatırımcılarla gerçekleştirilen bir toplantı etkinliğinde konuşan Netflix CEO’su Reed Hastings, platformu kurduklarında sadece 5 oyunla başladıklarını ve bir ay gibi kısa bir sürede bu rakamı 10’a çıkardıklarını söyledi.

Gözden kaçırmayın

Canlı yayında yemek yaparken mutfağını yakan güzel yayıncı, izleyicilerinden yardım istedi Canlı yayında yemek yaparken mutfağını yakan güzel yayıncı, izleyicilerinden yardım istedi

2022 yılında bu oyun skalasını artırmayı planladıklarını belirten Hastings, hem amatör hem de ‘hardcore’ oyunculara hitap eden bir eko-sistem yaratmaya çalışacaklarını ve Netflix Gaming sektörde yer edinene dek durmayacaklarını açıkladı. Hastings, oyun sektöründe ilerleme konusunda ne kadar ciddi oldukları sorusunaysa, bir sektöre girdiklerinde fark yaratacak kadar iyi olmak zorunda oldukklarını ve bu alanda da en iyisi olmayı hedeflediklerini sözlerine ekledi.

Kaynak: ShiftDelete.Net