1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Neçirvan Barzani, Çözüm sürecinde AK Partiyi desteklediklerini açıkladı
Neçirvan Barzani, Çözüm sürecinde AK Partiyi desteklediklerini açıkladı

Neçirvan Barzani, Çözüm sürecinde AK Partiyi desteklediklerini açıkladı

IKBY Başbakanı Neçirvan Barzani, "Çözüm süreci paketinin yasalaşmasını memnuniyetle karşılıyoruz. AK Parti'nin barış için attığı adımları destekliyoruz." dedi.

A+A-

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Neçirvan Barzani, çözüm sürecinin yasal bir zemine oturtulmasını memnuniyetle karşıladıklarını bildirdi.

Barzani, IKBY hükümetinin resmi sitesinde yayımlanan açıklamasında, "Türkiye'deki Kürt sorunun barışçıl yollarla çözülmesi için yürütülen girişimler ve siyasi hareketlilik bizi çok mutlu ediyor. Ümit ediyorum ki tüm bu girişimler, Türkiye halkının daha ileriye gitmesine vesile olacaktır" ifadesini kullandı.

"ÇABALAR YASAL ZEMİNE KAVUŞMASINA VESİLE OLDU"

Barzani, şöyle devam etti:

"Türkiye Meclisi'nde kabul edilen, 6551 sayılı 'Terörün Sona Erdirilmesi ve Toplumsal Bütünleşmenin Güçlendirilmesine Dair Kanunun', Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki AK Parti tarafından önerilmesi ve desteklenmesi, barışın korunması ve Kürt sorununun çözüme kavuşturulması noktasında önemli bir adımdır. Çünkü bu yasa, yapılan tüm görüşme ve temasların, yasal zemin çerçevesine alınmasına vesile oldu."

"AK PARTİ'Yİ VE ERDOĞAN'I DESTEKLİYORUZ"

"Kürdistan hükümeti olarak daha önce Başbakan Erdoğan ve AK Parti hükümetinin barışçıl yöntemlerle atmış olduğu adımları desteklediklerini" hatırlatan Barzani, aynı şekilde atılan yeni adımı da desteklediklerini kaydetti. Barzani, çözüm sürecinin yasal bir zemine oturtulmasının, önemli gelişmelere vesile olacağını açıklamasına ekledi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT