1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Nakıboğlu ailesi hakim karşısında!
Nakıboğlu ailesi hakim karşısında!

Nakıboğlu ailesi hakim karşısında!

Terör örgütü yöneticiliği ve üyeliği suçlamalarıyla ceza yağdırılan Gaziantep'teki Nakıboğlu ailesi, bu kez vergi usul kanuna muhalefet suçundan hakim karşısına çıktı.

A+A-

Terör örgütü yöneticiliği ve üyeliği suçlamalarıyla ceza yağdırılan Nakıboğlu ailesi, bu kez vergi usul kanuna muhalefet suçundan hakim karşısına çıktı. Mahkeme bir önceki kararında 8 sanığın vergi usul kanununa muhalefet suç dosyalarını ayırmıştı. Yeni dosyanın iddianamesi hazırlandı. 18 aydan 3 yıla kadar ceza istemli duruşmanın birincisi bugün yapılıyor. Cahit Nakıboğlu’nun da katıldığı duruşma başladı.

MAHKEME FİRARİ 4 NAKIBOĞLU İÇİN KIRMIZI BÜLTENLE YAKALAMA KARARI ÇIKARDI

Mahkeme heyeti firari olan Osman Nakıboğlu, M.Hilmi Nakıboğlu, Beyhan Nakıboğlu, Bahaeddin Nakıboğlu için kırmızı bülten çıkarılmasına karar verdi.

İDDİANAME KABUL EDİLDİ

Nakıboğlu ailesi fertlerine, terör örgütü yöneticiliği ve üyelikleri nedeniyle ceza yağdıran mahkeme heyeti, vergi usul kanuna muhalefet suçu dosyasını ise ayırmaya karar verdi. Mahkemenin bu dosyayı ayırmasının ardından, savcılık vergi usul kanununa muhalefet suçlamasıyla yeni bir iddianame hazırladı. Savcılığın hazırladığı iddianame Gaziantep 9. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

8 SANIK YARGILANACAK

9.Ağır Ceza Mahkemesi’nde kabul edilen iddianamede, 9 sanık vergi usul kanununa muhalefet suçlamasıyla yargılanacaklar. Cahit Nakıboğlu, Taner Nakıboğlu, Osman Nakıboğlu, M.Hilmi Nakıboğlu, Beyhan Nakıboğlu, Emre Nakıboğlu, Bahaeddin Nakıboğlu ve Emre Özkaya, 9. Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkacaklar. Sanıklar, vergi usul kanununa muhalefet suçu nedeniyle 18 aydan 3 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanıyorlar.

DURUŞMA BAŞLADI

Naksan davasında 8 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırılan Cihan Dağcı ve Murat Zar, yeni iddianamede sanık olarak yer almadı. 9. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki ilk duruşma başladı. Duruşmaya, tutuklu sanıklar Taner Nakıboğlu ve Emre Nakıboğlu katılmazken, tutuksuz sanık Cahit Nakıboğlu ve Emre Özkaya katıldı.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT