1. HABERLER

  2. MAGAZİN

  3. Murat Göğebakan'ın ölüm sebebi!
Murat Göğebakan'ın ölüm sebebi!

Murat Göğebakan'ın ölüm sebebi!

Sanatçı Murat Göğebakan tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti, ünlü sanatçının ölüm sebebi kanser hastalığıydı.

A+A-

Uzun süredir kanser tedavisi gören sanatçı Murat Göğebakan tedavi gördüğü yoğun bakım ünitesinde hayatını kaybetti.

Murat Göğebakan'ın ölüm haberi twitter.com'daki özel hesabından "Bugün Sabah saatlerinde "Sevgi Adamı" Murat GÖĞEBAKAN Hakka yürümüştür. Mekanın Cennet Olsun. [1968 - ∞]" sözleriyle duyuruldu. 


MURAT GÖĞEBAKAN'IN ÖLÜM SEBEBİ


46 yaşında hayata veda eden Murat Göğebakan kan kanserine yakalanmıştı. 2010 yılında hastalığını yenen Göğebakan yeniden müziğe dönmüştü. Ancak kanseri yeniden hortlamış ve iki hafta önce Murat Göğebakan hastaneye kaldırılmıştı. 

Göğebakan'ın vefat ettiği hastaneden yapılan yazılı açıklamada, "5 yıl önce lösemi teşhisi konulan Murat Göğebakan lösemi ve solunum yetmezliği sebebiyle 10 gündür hastanemizin yoğun bakım ünitesinde tedavi görmekteydi. Bu sabah saat 08.45'te lösemiye bağlı ani kalp durması sonucu hayatını kaybetti" denildi.

Lösemi teşhisiyle tedavi gören ve geçtiğimiz hafta durumu ağırlaştığı için yaşam destek ünitesine bağlanan sanatçı için doktorları tarafından yapılan son açıklamada “Hastamızın altta yatan hastalığı neticesinde durumu ciddi” denilmişti.

MURAT GÖĞEBAKAN'IN OĞLUNDAN AÇIKLAMA

Biz babamla arkadaş gibiydik. Her sabah futbol muhabbeti yapardık. Futbolu ve bu ülkeyi çok severdi. Herkesten Allah razı olsun. 

BAŞBAKAN EVİNDE ZİYARET ETMİŞTİ

Başbakan Erdoğan kendisi için 'Uzun Adam' şarkısını yazan sanatçı Göğebakan'ı evinde ziyaret etmiş, katıldığı mitinglerde Murat Göğebakan için dua istemişti.

murat-gogebakan-ve-basbakan-recep-tayyip-erdogan-evinde-ziyaret.jpg

Murat Göğebakan, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın bu ziyaretinin ardından 'iyiyim' demişti ama bir kaç gün sonra hastaneye kaldırılmıştı. 

Murat Göğebakan'ın sevilen şarkılarından biri Ay Yüzlüm'dü... 

Ardından Sindoma Müzik kuruldu. Murat Göğebakan bu şirketten 'Sen Rahatına Bak' 'Tek Suçum Seni Sevmekmiş' ve 'Merhaba' ismli albümlerini çıkardı. 2000 yılında Sema Bekmez ile evlenen Murat Göğebakan, 2002 yılında çıkardığı 'Ayyüzlüm' isimli albümüyle MÜYAP'ın En Çok Satan Albüm Ödüllerine layık görüldü. Ardından çıkardığı 'Yaralı' ve'Sana Olan Aşkım Şahit' isimli albümleriyle başarısını devam ettiren sanatçı, bu süre içerisinde 'Hasan'dan Olma Hatice'den Doğma Murat Göğebakan' isimli bir de kitap çıkardı. 2010 yılında kan kanserine yakalanan Murat Göğebakan, zaman içinde hastalığını yenmiş ve müzik hayatına devam etmiştir. 2010 yılında Aşıklar yolu adlı albümle istediği ilgiyi göremese de, 2012 Mart ayında çıkardığı Aşkın Gözyaşları adlı albümle sevenlerinin beğenisini kazanmayı hedeflemiştir. Albüm çıkış parçası ve klibi Vurgunum adlı parçaya çekilmiştir. Sevenleri ona 'Ağabey' diye hitap etmektedir. Murat Göğebakan kendisine Sevgi Adamı lakabını takmıştır ve öyle tanınır. Murat Göğebakan; Erkin Koray, Cem Karaca, Edip Akbayram, Barış Manço, Deep Purple ve Led Zeppelin gibi isimlerden etkilendiğini belirtmiştir.

ERDOĞAN İÇİN YAPTIĞI UZUN ADAM ŞARKISI

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT