1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. MİT'e hükümetten sert tepki!
MİT'e hükümetten sert tepki!

MİT'e hükümetten sert tepki!

Almanya'nın Türkiye'yi dinlediğine ilişkin iddaları değerlendiren Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, MİT'in görevini yapamadığını vurguladı.

A+A-

Alman Der Spiegel dergisinin Almanya'nın Türkiye'yi dinlediğini açıklamasının ardından iki ülke arasındaki tansiyon hâlâ düşmedi. 

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Alman istihbaratının Türk hükümetini dinlediği haberleriyle ilgili Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT)'na tepki göstererek, “Türk istihbaratının işi, onu dinletmemek ve karşılığında da onu dinlemektir” dedi.

TÜRK İSTİHBARATININ GÖREVİ DİNLETMEMEKTİR

Denizli’de 30 Ağustos Zafer Bayramı törenlerine katılan Nihat Zeybekci, daha sonra valilikte gazetecilerin sorularını cevaplandırdı. 

Alman istihbaratının Türk hükümetini dinlemesine, hükümet üyelerinden yeterince tepki gelmediği şeklinde eleştiriler olduğu sorusu üzerine Zeybekci, Türk istihbaratının görevinin dinletmemek, karşılığında onları dinlemek olduğunu vurguladı. 

Zeybekci, sözlerine şöyle devam etti: “Eğer Alman istihbaratı Türk istihbaratını dinliyorsa Türk istihbaratının işi, onu dinletmemek ve karşılığında da onu dinlemektir. Yani bu ülkelerin, yani her ne kadar müttefik olsak da dost olsak da bu konuda anlayışım budur ama eğer Türk hükümetini, Türk başbakanının özel şeyini dinlemek gibi talimatla bu işler yapıldıysa bu dostluğa, bu müttefikliğe asla yakışır şey değildir. Benim anlayışım bu şekilde. Dinletmeyeceksin.”

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT