1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Millet İttifakı'nda kriz! HDP'li başkan mikrofonu alınca maskesini atıp alanı terk etti!
Millet İttifakı'nda kriz! HDP'li başkan mikrofonu alınca maskesini atıp alanı terk etti!

Millet İttifakı'nda kriz! HDP'li başkan mikrofonu alınca maskesini atıp alanı terk etti!

İstanbul Avcılar'da 17 Ağustos depreminin yıl dönümü için Avcılar Kent Konseyi tarafından düzenlenen programda HDP İlçe Başkanı Şemsettin Duman'ın da konuşma yapması kriz yarattı.

A+A-

İYİ Parti Avcılar İlçe Başkanı Serkan Yalım önce CHP'li Belediye Başkanı Turan Hançerli'nin kulağına bir şeyler söyledi ardından maskesini çıkartıp yere atarak hızla alandan ayrıldı.

Avcılar Kent Konseyi dün, 17 Ağustos 1999 Marmara depreminde hayatını kaybeden vatandaşlar için bir anma programı düzenledi. Programda Avcılar HDP İlçe Başkanı Şemsettin Duman da söz aldı. Ancak Duman'ın konuşturulmasına İYİ Parti Avcılar İlçe Başkanı Serkan Yalım tepki gösterdi. Duman'ın konuştuğu sırada, önce sırtını dönen Yalım, daha sonra da CHP'li Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli'nin kulağına bir şeyler söyledi. Hançerli'nin yanıtının ardından Yalım sinirli bir biçimde maskesini çıkarıp yere atarak alanı terk etti.

HDP'li Duman ise İYİ Parti'li Yalım'ın arkasından, "Burada bu acıyı bile bizim ortaklaşmamamız gerçekten büyük bir acıdır. Ben uzatmayacağım, arkadaşların böyle tepki göstermesi gerçekten yersizdir. Biz acılarımızda bile bir araya gelemezsek, o zaman nasıl bir olacağız?" diye konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT