1. HABERLER

  2. CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİ

  3. MHP'li Yalçın'dan Erdoğan hakkında şok iddialar
MHP'li Yalçın'dan Erdoğan hakkında şok iddialar

MHP'li Yalçın'dan Erdoğan hakkında şok iddialar

MHP Genel Başkan Yardımcısı Edip Semih Yalçın, "Çok yakın zamanda Sayın Başbakan'ı da kelepçeli görebilirsiniz" dedi.

A+A-

MHP Genel Başkan Yardımcısı Edip Semih Yalçın, sahur baskınıyla gözaltına alınan polislerin Çağlayan Adliyesi'nde maruz kaldıkları muameleye yönelik sert eleştirilerde bulundu. 

Polislere zulmedildiğini öne süren Yalçın, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da kelepçeleneceğini söyledi.


YAKIN ZAMANDA ERDOĞAN'I DA KELEPÇELİ GÖRÜRSÜNÜZ

Yalçın, "Bugün o insanlara, büyük bir ihtimalle suçları olmadığı halde kelepçe takıyorsa, yarın bir gün ya da çok yakın zamanda Sayın Başbakan'ı da kelepçeli görebilirsiniz. Yargının önüne o şekliyle çıktığına şahitlik edebiliriz" dedi. Yalçın, Erdoğan'ın adeta kendi ordusu veya kendi emniyet teşkilatını isteyen bir yapı içerisinde olduğunu iddia ederek, "Bu demokratik ülkelerde görülmez, görülmemelidir. Bu diktatörlüklerde mevcut olan bir düzen şeklidir" sözleriyle eleştirdi.

BAŞBAKAN YAPTIKLARININ HESABINI MUTLAK SURETTE VERECEK

Başbakan Erdoğan'ın yaptığının zalimlikten başka bir şey olmadığını savunan Yalçın, "Ama şunu çok iyi bilmesi lazım. Sayın Başbakan bu yaptıklarının hesabını mutlak surette verecektir. Çünkü zalimler eninde sonunda onun hesabını, halk nezdinde, yargı önünde veya bir başka şekilde verirler. Bugün o insanlara, büyük bir ihtimalle suçları olmadığı halde kelepçe takıyorsa, yarın bir gün ya da çok yakın zamanda Sayın Başbakan'ı da kelepçeli görebilirsiniz. Yargının önüne o şekliyle çıktığına şahitlik edebiliriz." açıklamasında bulundu.

BAŞBAKAN MİLLETE YANLIŞ BİLGİ VERİYOR 

Yalçın, Başbakan Erdoğan'ın, Ceylanpınar'da 3 askerin şehit düştüğü saldırıya ilişkin TSK'nın duyurması, terör örgütünün de üstlenmesine rağmen, PKK tarafından gerçekleşmediğine ilişkin konuşmasına da tepki gösterdi. Yalçın, şunları söyledi: 

"Maalesef AKP'nin Cumhurbaşkanı adayı, her mikrofonu bulduğunda veya her kürsüye çıktığında özellikle kendisinin cumhurbaşkanı makamına oturabilmesi adına halka yalan yanlış bilgi vermekte, doğruları çarpıtmakta. Bilgiler kendisine doğru olarak intikal ettiği halde, maalesef halkı bilgilendirirken kendi çıkarları doğrultusunda beyanat vermekte. 
Ceylanpınar hadisesi de bu. Siz 12 yıl boyunca TSK'yi adeta iğdiş edip itibarsızlaştırırsanız olacak hadise budur. Düne kadar terörün bittiğini söyleyen iktidar mensupları orada meydana gelen olayları terörün dışında nasıl izah edecekler? Bu mümkün değil. Mesele sadece orada şehitlerimizin olması veya terör hadiselerini çağrıştıran bir takım hadiselerin olması değildir. Dikkat ederseniz, başta Gaziantep olmak üzere güneydeki bütün illerimizde sınır güvenliği yoktur."

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT