1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. MHP'de 'Cumhur İttifakı' tartışması: Milletvekili disipline sevk edildi
MHP'de 'Cumhur İttifakı' tartışması: Milletvekili disipline sevk edildi

MHP'de 'Cumhur İttifakı' tartışması: Milletvekili disipline sevk edildi

'Cumhur İttifakı'na aykırı davranışlar' gerekçesiyle MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta disipline sevk edildi. MHP Samsun İl Başkanı da görevden alındı. Usta, 'İttifak olmazsa olmaz değil' demişti.

A+A-

'Cumhur İttifakı'na aykırı davranışlar' gerekçesiyle MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta disipline sevk edildi. MHP Samsun İl Başkanı da görevden alındı.

Samsun Milletvekili Usta, 'İttifak olmazsa olmaz değil' demişti.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın yaptığı yazılı açıklamada, "Cumhur İttifakı' ruhuna aykırı faaliyetleri nedeniyle MHP Samsun İl Başkanı görevden alınmıştır. MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta'nın da Merkez Disiplin Kurulu'na sevki hususunda gerekli çalışmalar başlatılmıştır" ifadelerini kullandı.

Erhan%20Usta Erhan Usta

USTA: TABANIN SESİ OLMAYA ÇALIŞTIM

Karar sonrasında değerlendirmelerde bulunan Usta, şu ifadeleri kullandı:

“Samsunlu seçmenlerimizin ve partimizin hukukunu korumaya çalıştım. Bütün yaptığımız bu. Ben disipline sevk edilecek herhangi bir şey yapmadım. Yaptığımız şeylerin parti politikalarımıza uygun olduğunu düşünüyorum. Hem de tabanın sesi olmaya çalıştım. Samsun Ak Parti İl Başkanı’nın açıklamasına bakılsın önce. Alaya alan, küçük gören bir açıklama var. Samsun’da ittifaka ihtiyaç sözünü aslında AK Parti İl Başkanı söylüyor. Bizim açıklamamız ona cevap mahiyetinde bir açıklamaydı.”

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT